20:10 07 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Baltijā
Saņemt īso saiti
Sputnik demokrātijas žņaugos (86)
39

Naudas atmazgāšanas informācijas biroja vadītājs uzskata, ka ierobežojumi, kas ieviesti pret "Rossija segodņa" ģenerāldirektoru, attiecas gan uz juridiskām, gan fiziskām personām, tātad aizliegts strādāt sankcionētās personas labā un sniegt viņam pakalpojumus.

RĪGA, 20. decembris - Sputnik. Igaunijas Policijas un robežsardzes departamenta Naudas atmazgāšanas informācijas biroja vadītājs Madis Reimands paziņoja, ka draudi Sputnik Igaunija žurnālistiem ir likumīgi – tos it kā nosakot pret starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa" ģenerāldirektoru Dmitriju Kiseļovu vērstās Eiropas Savienības sankcijas, informē RIA Novosti.

Iepriekš Eiropas Žurnālistu federācija aicināja Tallinu neieviest nevajadzīgus ierobežojumus nevienā sankciju sarakstā neiekļautās aģentūras "Rossija segodņa" žurnālistu darbam un paziņoja, ka ES sankciju interpretācija šajā gadījumā ir nepamatota.

Taču Reimands apgalvo, ka ierobežojumi, kas ieviesti pret "Rossija segodņa" ģenerāldirektoru, paredz "sankcionēto personu īpašumu, tostarp arī juridisko personu īpašumu iesaldēšanu".

"Šīs saistības attiecas gan uz juridiskām, gan fiziskām personām, tas ir, aizliegts strādāt sankcionētās personas labā un sniegt viņam pakalpojumus," teica Reimands intervijā Igaunijas radio apraides portālam.

Pēc viņa vārdiem, birojs informējis fiziskās personas, kam noslēgts darba līgums vai izveidotas darba attiecības ar "Rossija segodņa", par ierobežojumiem, kas noteikti Dmitrijam Kiseļovam. Ierēdnis skaidroja, ka Naudas atmazgāšanas informācijas birojs nodarbojas ar sankciju īstenošanas kontroli, un "Sputnik Igaunija darbinieku apziņošana par sankcijām saistīta ar šīs funkcijas izpildi".

Draudi žurnālistiem

Iepriekš starptautiskā ziņu aģentūra "Rossija segodņa" informēja, ka Sputnik Igaunija darbinieki saņēmuši Policijas un robežsardzes departamenta vēstules ar atklātiem draudiem ierosināt krimināllietas, ja viņi līdz 2020. gada 1. janvārim nepārtrauks darba attiecības ar starptautisko ziņu aģentūru "Rossija segodņa".

Savu lēmumu Tallina pamatoja ar sankcijām, ko ES ieviesa 2014. gada martā pret vairākām fiziskām un juridiskām personām pēc notikumiem Ukrainā.

Starptautiskā ziņu aģentūra "Rossija segodņa" uzsvēra, ka nav iekļauta nekādos ES sankciju sarakstos. Tā paziņoja, ka Igaunijas varasiestāžu darbības uzskata par skandalozu patvaļu un plāno vērsties tādās starptautiskās organizācijās, kā ANO, EDSO, Eiropas Padome, UNESCO, ECT ar prasību atbilstoši novērtēt šo vārda brīvības bezprecedenta pārkāpumu, lai nodrošinātu žurnālistu tiesības īstenot savu profesionālo darbību.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins vakar savā lielajā preses konferencē Igaunijas varasiestāžu darbības nosauca par "pārsteidzošu cinismu". Viņš aicināja žurnālistus cīnīties par iespējām strādāt valstīs, kas baidās no viņu sniegtās informācijas.

Kā Sputnik Igaunija cenšas padzīt no valsts

Igaunija ir vienīgā no Baltijas valstīm, kurā ir pilnvērtīga Sputnik redakcija un ofiss. Kolektīvu veido 35 cilvēki, 33 no viņiem ir Igaunijas pilsoņi, kuri noslēguši darba līgumus ar starptautisko ziņu aģentūru "Rossija segodņa". Aģentūra maksā nodokļus valsts budžetā - ikmēneša maksājumi veido gandrīz 30 tūkstošus eiro.

"Rossija segodņa" galvenā redaktore Margarita Simoņana atzīmēja, ka Sputnik nekur nav saskāries ar tādām grūtībām, kā Igaunijā: tā darbinieki izsaukti nopratināšanai Valsts drošības dienestā, oktobra beigās starptautisko banku grupu filiāles Igaunijā iesaldēja Sputnik Igaunija algas, nodokļu un nomas maksājumus. Izīrētājs vienpusējā kārtībā lauza līgumu par ofisa telpu nomu.

Baltijas valstu varasiestādes regulāri kaitē Krievijas mediju, arī "Rossija segodņa" darbam. Krievijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka nepārprotami redzamas šo valstu koordinētu darbību pazīmes un kampaņa ar mērķi diskreditēt Krievijas medijus. Mediju vajāšanas gadījumi Baltijas valstīs, atzīmēja Krievijas ĀM, "uzskatāmi demonstrē, ko patiesībā vērti Viļņas, Rīgas un Tallinas demagoģiskie paziņojumi par uzticību demokrātijas un vārda brīvības principiem."

Temats:
Sputnik demokrātijas žņaugos (86)

Galvenie temati