05:45 15 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Baltijā
Saņemt īso saiti
33

Neste Lietuva apgalvoja, ka pateicoties tās degvielai var samazināt ogļskābās gāzes izmešu skaitu par 20%, taču neprecizēja, kādus degvielas veidus tā salīdzinājusi.

RĪGA, 5. novembris – Sputnik. Degvielas kompānija Neste Lietuva maldinājusi klientus, kuri uzpildīja automobiļus viņu degvielas uzpildes stacijās (DUS), un pārkāpusi Reklāmas likumu, raksta Sputnik Lietuva.

Pērn Neste Lietuva veica reklāmas kampaņu ar lozungu "Tīrāka degviela – tīrākas plaušas". Tostarp kompānija laida klajā reklāmu, kurā tika apgalvots, ka, izmantojot tās degvielu, atmosfērā izdalās par 20% mazāk ogļskābās gāzes.

Saskaņā ar Lietuvas Konkurences padomes speciālistu vērtējumu, šādi paziņojumi maldinājuši klientus, jo viņi uztvēra tos kā Neste Lietuva degvielas salīdzinājumu ar citu DUS degvielu. Taču noskaidrojās, ka kompānija salīdzināja savu degvielu nevis ar citu tīklu pārdoto produkciju, bet gan ar minerālo degvielu, kuru patērētāji nevar iegādāties.

Rezultātā regulators lika kompānijai samaksāt 8688 eiro naudas sodu.

Interesanti, ka nesenajā apbalvošanas ceremonijā "Baltijas zīmoli" Neste tika atzīts par "viszaļāko" Baltijas zīmolu vidū. Latvijā tas ieņēma trešo vietu "viszaļāko" vidū, savukārt Lietuvā – pirmo, iespējams, pateicoties "ekoloģiskajai" reklāmai.

Pēc temata

Igaunijā izdomāts, kā mīkstināt ekonomikas "apzaļumošanas" sekas
Pretēji cerībām: elektroenerģijas cena Baltijas valstīs joprojām pieaug
Kopā ar degvielas cenām kā sēnes pēc lietus Latvijā aug nelegālās DUS
Žurnāls: ar Latvenergo padomes atlaišanu varētu būt saistīta "zaļās enerģijas mafija"
"Krievu marionete": jaunais pasaules līderis prasa atriebību. Visiem klāsies plāni

Galvenie temati