08:28 15 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Baltijā
Saņemt īso saiti
66

Zivju konservu ražotājs Igaunijā izrādījies nopietna skandāla centrā: septembrī uzņēmums saskārās ar apsūdzībām par divu cilvēku nāvi pēc uzņēmuma produkcijas patēriņa uzturā.

RĪGA, 16. oktobris — Sputnik. Igaunijas uzņēmums M.V.Wool AS uz divām dienām aptur ražošanu fabrikā Harku un veiks ražošanas telpu sterilizāciju, ņemot vērā skandālu, kas izcēlās septembrī pēc divu cilvēku nāves, ko izraisījusi bīstama baktērija pēc uzņēmuma konservu lietošanas uzturā, vēsta postimees.ee.

Baktērija, kas izraisa listeriozi, atrasta mazsālītās forelēs un auksti kūpinātā lasī. Tobrīd M.V. Wool vadītājs Mati Vetevols visu noliedza, apliecināja, ka pats lieto pārtikā minētos konservus un produkcija ir droša. Viņš uzskatīja, ka skandālā vainojami ierēdņi, kuri sapņo atbrīvoties no bīstama konkurenta un mākslīgi pārtraukt uzņēmuma darbu.

Taču vakar padomes priekšsēdētājs Mēlis Vetevols pavēstīja, ka 17.-18.oktobrī fabrika būs slēgta, tajā notiks pilnīga sterilizācija, ko kontrolēt var Veterinārā un pārtikas departamenta pārstāvji.

Telpu sterilizācijas laikā tiks izjauktas iekārtas, detaļas tiks notīrītas vismaz 83 grādu temperatūrā. Uzņēmuma pārstāvji apsolīja, ka nākotnē vērienīga tīrīšana tiks organizēta biežāk.

Vetevols atklāja, ka oktobrī paņemts 41 paraugs no virsmas un listērijas baktērija nav atrasta, tāpat kā citās analīzēs no 2019.gada 1.jūlija.

Patērētāju veselība un produkcijas drošība ir M.V. Wool priekšrocība. Tāpēc, konstatēja Vetevols, uzņēmums sadarbojas ar Veterināro un pārtikas departamentu, lai garantētu absolūtu drošību pret listēriju un turpinātu apgādāt patērētājus ar drošiem produktiem.

Veselības departamenta dati liecina, ka Igaunijā šogad fiksēti 12 listeriozes gadījumi.

Uzņēmums M.V.Wool nodarbojas ar zivju produkcijas pārstrādi, iesaiņošanu un realizāciju. Patlaban M.V.Wool produkcija tiek pārdota 7 ārvalstīs. Uzņēmuma investīcijas ražošanas modernizācijā pēdējo piecu gadu laikā sastādījušas 2,5 miljonus eiro.

Pēc temata

Pekina atļāvusi Lietuvai eksportēt uz Ķīnu vēl dažu sugu zivis
Eirofondi nav izglābuši šprotes: zivju pārstrādes uzņēmumu iekārtas pērk Krievija
Pašmāju āboli un kartupeļi Latvijā satur pesticīdus
Neēd, bīstami: Baltijas zivju organismā konstatētas nāvējošas vielas

Galvenie temati