12:37 12 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Baltijā
Saņemt īso saiti
17

ASV enerģētikas ministrs ieteicis lietuviešiem pievērst starptautiskās organizācijas – IAES slēdzieniem.

RĪGA, 9. oktobris – Sputnik. Vašingtona apsolījusi neiejaukties diskusijā, kas veltīta būvējamās Baltkrievijas AES drošības jautājumiem, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz TASS.

Par to Viļņā paziņojis ASV enerģētikas ministrs Riks Perijs.

Politiķis informēja, ka ASV neplāno sākt pārrunas par atomelektrostaciju celtniecību Eiropas Savienībā.

"Es to atstātu Lietuvas un Baltkrievijas līderu un IAEA ziņā," teica ASV enerģētikas ministrs.

Cita starpā viņš ieteica Viļņai pievērst uzmanību tam, ka IAEA ir starptautiska organizācija un nodrošina kodolobjektu drošības vispārpieņemtos standartus, vēsta aģentūra.

Iepriekš Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis tikās ar Periju. Pārrunu gaitā Lietuvas Ministru prezidents akcentēja, ka BelARS neesot droša un Lietuva vēlas bloķēt šīs stacijas ražotās elektroenerģijas importu. Sarunas turpinājumā Skvernelis aicināja ASV aktīvāk piedalīties šajā jautājumā. ASV politiķis apsolīja atbalstu.

Situācija ap BelAES

Lietuvas vadība uzskata, ka BelAES apdraudot nacionālo drošību un aicināja kaimiņvalstis bloķēt projektu. Tāpat Lietuvā ar likumu aizliegts importēt elektroenerģiju no trešajām valstīm, kurās atrodas "nedrošas" AES.

BelAES būvdarbi Astravjecā
© Sputnik / Василий Семашко

Minska jau vairākkārt ir uzsvērusi, ka AES tiek būvēta saskaņā ar drošības normām, starptautiskie eksperti ir apstiprinājuši: nekāda riska kaimiņvalstīm nav.

Lietuvas valdība jau atzina, ka Viļņa cietusi sakāvi "cīņā" ar BelAES, jo nav varējusi piespiest ES valstis vienbalsīgi bloķēt elektroenerģijas nokļūšanu Eiropas tirgū.

Eksperti konstatēja: Lietuva ir vienīgā ES valsts, kas iebilst pret BelAES. Latvija un Polija neizrāda tik negatīvu attieksmi, lai arī tāpat robežojas ar Baltkrieviju.

Pēc temata

Starp biedriem nav saskaņas: BelAES boikota tēma grauj Baltijas valstu vienotību
Nekādu siltu kaimiņattiecību: Latvija un Lietuva strīdas BelAES dēļ
Skopais Latvijas tranzīts un BelAES: Lietuvā noteikuši galvenos draudus
Lietuvas ārlietu ministrs apsūdz Minsku par pārlieku ātriem BelAES būvdarbiem

Galvenie temati