14:46 23 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Baltijā
Saņemt īso saiti
95

Latvijas satiksmes ministrs draudēja palielināt dīzeļdegvielas akcīzi, lai saremontētu ceļus. Šis ierosinājums sastapa kritiku, taču degvielas cenu pieaugums Baltijas valstīs nerimās.

RĪGA, 15. septembris — Sputnik. Aizvadītajā nedēļā Baltijas valstu galvaspilsētās pieauga dīzeļdegvielas cenas, vēsta Tvnet.lv.

Dārgākais benzīns un dīzeļdegviela joprojām ir Tallinā, tai seko Rīga. Trešo vietu ieņem Viļņa, kur saglabājušās zemākās degvielas cenas.

DUS "Circle K" Rīgā 95.markas benzīns maksā 1,274 eiro par litru – par 0,8% mazāk nekā nedēļu iepriekš. taču dīzeļdegvielas cena pieaugusi par 0,8% - līdz 1,224 eiro par litru.

DUS Viļņā vērojama līdzīga situācija. 95.markas benzīna cena kritusies par 1,4% - līdz 1,169 eiro par litru, bet dīzeļdegvielas cena pieaugusi par 1,3% - līdz 1,099 eiro par litru.

Tallinā dīzeļdegvielas un benzīna cena pieaugusi tikai par 0,2%. Dīzeļdegviela tagad maksā 1,286 eiro par litru, bet benzīns - 1,316 eiro par litru.

Tāpat Viļņā par 1,2% pieaugusi autogāzes cena – tā sasniegusi 0,495 eiro par litru. Autogāzes cenas Rīgā un Tallinā nav mainījušās: Rīgā autogāze maksā 0,565 eiro par litru, Tallinā - 0,629 eiro par litru.

Iepriekš vēstīts, ka Latvijas satiksmes ministrs Tālis Linkaits ierosinājis palielināt dīzeļdegvielas akcīzi un tās ienestos papildu līdzekļus novirzīt autoceļu finansējumam, taču šī iniciatīva saskārās ar kritiku.

Piemēram, deputāts Vjačeslavs Dombrovskis norādīja, ka tāds solis negatīvi ietekmētu tranzīta nozari un spiestu autovadītājus iegādāties degvielu kaimiņvalstīs, turklāt tā rezultātā pieaugtu preču cenas.

Viņam piekrita Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas vadītāja Ināra Šure. Viņa norādīja, ka dīzeļdegvielas akcīzes pieaugums ražotājiem nozīmētu produkcijas pašizmaksas pieaugumu 3-20% apmērā.

Pēc temata

Degvielas cenas Baltijas valstīs joprojām strauji aug
Cigaretes un benzīns: somi rēķina, kur izdevīgāk – Igaunijā vai Latvijā
Braukt uz Kaļiņingradu? Benzīns Latvijā nekļūst lētāks

Galvenie temati