18:16 14 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Baltijā
Saņemt īso saiti
65

Valgā noķerts lācis no Pleskavas apgabala, kurš nav ievērojis valstu robežas. Kāds liktenis gaidīja ķepaino robežpārkāpēju.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Viens no lāču jaunuļiem, kuri šovasar ieradās Igaunijā no Pleskavas apgabala, tika noķertjs lauku māju teritorijā Valgas apriņķa Kulli ciemā, vēsta Sputnik Igaunija.

Igaunijas Apkārtējās vides departaments vēsta, ka pinkainais migrants noķerts 14.augusta agrā rītā. Lācēns pabarots, viņu aplūkojis veterinārs, un pēc tam dzīvnieks nogādāts Tallinas zooloģiskajā dārzā.

Taču tur viņš visu mūžu nepavadīs, vēlāk viņu nogādās dzimtenē, Krievijā. Patlaban jau rit darbs, lai nogādātu lāču jaunuli mājās.

Iepriekš jau vēstīts, ka Igaunijā lācis ieradies kopā ar draugu. Pārītis bezrūpīgi staigāja pa ciemiem un meklēja, ar ko panašķoties. Lāči "pusdienoja" dārzos, apgāza atkritumu tvernes un traucēja satiksmi. Taču otra lāča pēdas pagaidām vēl nav atrastas.

Abi lāči ļoti satrauca Valgas iedzīvotājus. Baumas nonāca līdz Krievijas organizācijas "Baltijas rūpes par dzīvniekiem" prezidentei Jeļenai Bobrovai. Viņa atklāja abu lāču noslēpumu, nosūtot vēstuli Igaunijas Apkārtējās viņas ministrijai.

Noskaidrojās, ka Igaunijā ieklīduši Poļa un Proša no bioloģiskās stacijas "Tīrs mežs" Toropcā, kas nodarbojas ar bāreņos palikušu lācēnu rehabilitāciju un atgriešanos mežā. Dzīvnieku aizstāve ieteica padzīt lāčus uz Krieviju vai izvest no Igaunijas, iepriekš uz dažām stundām iemidzinot.

Pasaules Dabas fonda eksperts Vladimirs Krēvers pastāstīja, ka visiem savvaļas dzīvniekiem raksturīga zināma pārvietošanās – klaiņošana, migrācija. Ja dzīvnieks ieradis staigāt no punkta A uz punktu B, un ceļā rodas šķērslis, viņš pieliks visus spēkus, lai nokļūtu tur, kur vēlas.

Taujāts par lāča tiesībām šķērsot valstu robežas, Krēvers pastāstīja, ka dzīvniekiem ir savi noteikumi, vietām par pastāv pārrobežu dzīvnieku grupas. Pie tam savvaļas dzīvniekiem nav pilsonības, un viņi dodas, kur vēlas.

Pēc temata

Latvijā lāči izveidojuši ģimenes un izbiedējuši pārējos zvērus
Igaunijas lāči migrē uz Latviju
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu

Galvenie temati