02:30 02 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Baltijā
Saņemt īso saiti
75

Baltijas valstis cer uz maksimālu Eiropas Savienības finansiālo palīdzību – līdz 75% izdevumu segumu.

RĪGA, 12. jūnijs – Sputnik. Latvijas un Lietuvas gāzes transporta sistēmu operatori iesnieguši kopīgu pieteikumu Eiropas Komisijai ar lūgumu nodrošināt finansējumu projektam, kas ļaus palielināt Lietuvas un Latvijas gāzesvada caurlaides spēju, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz Lietuvas uzņēmuma Amber Grid preses dienestu.

Maija beigās Lietuvas Enerģētikas un cenu kontroles komisija apstiprināja gāzesvada caurlaides spējas palielināšanas projektu par summu 4,7 miljonu eiro apmērā. Domājams, kopējais investīciju apjoms sasniegs 10,2 miljonus eiro. Plānots, ka būvdarbu posmā no ES tiks saņemts maksimāls atbalsts – tiks segti izdevumi līdz 75% apmērā.

Uzņēmumi cer saņemt atbildi rudenī.

Kopīgo pieteikumu EK Inovāciju un tīklu programmu izpildu iestādē iesniedzis Amber Grid un Latvijas operators Conexus Baltic Grid.

Amber Grid vadītājs Sauļus Bīlis apliecināja, ka projekts ļaus uzlabot apstākļus tirgū Klaipēdas SDG termināļa, Inčukalna gāzes pazemes glabātavas izmantošanai un no 2022. gada – GIPL savienojuma ekspluatācijai starp Lietuvu un Poliju.

Lietuvas un Latvijas gāzesvada caurlaides spējas palielināšanas projektu plānots īstenot līdz 2023. gadam. Saskaņā ar ieceri, tiks palielināta cauruļvada jauda – līdz 130,47 GWh diennaktī Latvijas virzienā (patlaban – 67,6 GWh diennaktī) un līdz 119,5 GWh diennaktī Lietuvas virzienā (patlaban – 65,1 GWh diennaktī).

Pēc temata

SDG velk dibenā: lietuviešus šokē gāzes un elektroenerģijas cenu pieaugums
Lietuvas kompānija piegādās gāzi trim Latvijas uzņēmumiem
Lietuva izolācijā: Latvija, Igaunija un Somija būvē vienotu gāzes tirgu
Laba un slikta ziņa Lietuvā: pensijas pieaugušas līdz ar elektrības un gāzes tarifiem
Nauda no Gazprom ir svarīgāka: Lietuva nepievienosies Baltijas vienotajam gāzes tirgum

Galvenie temati