12:16 28 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0964
  • RUB72.1052
Baltijā
Saņemt īso saiti
61

Nevienā likumā nav rakstīts, ka vadītāju un amatpersonu kabinetā jābūt prezidenta portretam - tā ir tikai paraža.

RĪGA, 21. maijs – Sputnik. Lietuvā prezidentes Daļas Grībauskaites portretu var atrast valsts iestādēs biežāk nekā vadītāju attēlojumus citās demokrātiskās valstīs, raksta Sputnik Lietuva.

Kā pastāstīja etiķetes un protokolu eksperts Armīns Lideka protokoliem un etiķetēm, Grībauskaites portretu var redzēt daudzu parlamentāriešu un ierēdņu darba vietās. Vien Lietuvas IeM ir kādi divi desmiti gabali. IeM kanclers Karols Vaitkevičs pastāstīja, ka Grībauskaites attēli izvietoti to darbinieku kabinetos, kuri to vēlas.

"Kopš viduslaikiem valsts vadītāji (portreti - red.) tiek izvietoti ierēdņu un darbinieku kabinetos, daļēji tas ir valsts simbols, daļēji noteikts vienotības simbols, it īpaši diplomātiskajos dienestos," paskaidroja Vaitkevičs.

Pirms desmit gadiem, kad Daļa Grībauskaite tika ievēlēta par prezidentu, viens no viņas pirmajiem portretiem bija fotogrāfa Tomasa Kauņeckas darbs. Kopš tā laika šis attēls ir kļuvis oficiāls.

Valsts prezidenta portretus bez maksas piešķir valsts iestādēm. Nevienā likumā nav rakstīts, ka vadītāju un amatpersonu kabinetā jābūt prezidenta portretam - tā ir tikai paraža.

Prezidentes padomnieki apgalvo, ka nav iespējams aprēķināt portretu skaitu, kuri pašlaik ir valstī, jo tie ir pieejami arī skolām, pašvaldībām un grāmatveikaliem.

Drīz Grībauskaite pametīs prezidenta amatu. Jaunās valsts vadītāja vēlēšanu otrā kārta notiks 26. maijā, kopā ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Par Lietuvas prezidenta amatu cīnīsies ekonomists Gitans Nauseda un konservatore Ingrīda Šimonīte. Neviens no kandidātiem nav spējis iegūt nepieciešamo balsu skaitu uzvarai pirmajā kārtā. Ingrīda Šimonīte ieguva 31,13% atbalsta, bet Gitanu Nausēdu atbalstīja 30,95% vēlētāju.

Pēc temata

Grībauskaite: Lietuva "ar sirdi un dvēseli" gatava Krievijas iebrukumam
Lietuva ieviesusi sankcijas pret Krieviju pēc incidenta Kerčas šaurumā
Tu esi atbildīgs par to, ko pieradini. Bet tagad Baltijas "aste luncina" NATO
Lietuvas prezidente kritizē premjeru par vīrieša šovinismu

Galvenie temati