12:02 11 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Baltijā
Saņemt īso saiti
62

Izstrādātāji paziņo, ka iekārta spēj ne vien pārraut sakarus starp bezpilota lidaparātu un tā operatoru, bet arī bloķēt navigācijas sistēmas.

RĪGA, 28. aprīlis – Sputnik. Lietuva parakstījusi ar ASV vienošanos par bezpilota aviācijas pretošanās līdzekļu – tā dēvēto antidronu – saņemšanu, vēsta Sputnik Lietuva ar atsauci uz Lietuvas Aizsardzības ministrijas preses dienestu.

Līguma kopējā vērtība sastāda apmēram 1,3 miljonus dolāru. To pilnībā finansēs ar ASV Valsts departamenta militārā atbalsta programmas palīdzību. Plānots, ka antidroni tiks nodoti Lietuvas Bruņotajiem spēkiem līdz 2020. gada vidum.

Lietuvas karavīri plāno izmantot antidronus pret nesankcionētiem bezpilota lidaparātu lidojumiem. Antidroni aptur bezpilota vadību, pārrauj sakarus starp lidaparātu un tā operatoru. Šāda iekārta spēj bloķēt arī navigācijas sistēmas.

Lietuva arvien biežāk paraksta dārgus aizsardzības līgumus ar ASV, skaidrojot to ar it kā pastāvošo "Krievijas draudu". Krievija vairākkārt atzīmējusi NATO klātbūtnes pastiprināšanos tās rietumu robežu tuvumā un paziņoja, ka negrasās nevienam uzbrukt. Taču, kā uzskata KF ĀM, alianse izmanto Ritumu histēriju sakarā ar iespējamo "Krievijas agresiju", lai pēc iespējas vairāk novirzītu militāro tehniku un kontingentus uz austrumu flangu.

Turklāt, KF ĀM vadītāja vietnieks Aleksandrs Gruško RIA Novosti intervijā pastāstīja, ka NATO dalībvalstu militārie izdevumi pērn pārsniedza vienu triljonu dolāru, kas ir 22 reizes vairāk, nekā Krievijas aizsardzības izdevumi.

Pēc temata

Latvijas Aizsardzības ministrija gaida dronus no ASV par trim miljoniem dolāru
Latvijas Aizsardzības ministrija iepirks pašmāju bezpilota lidaparātus
Bruņojies ar sīkrīku un ļoti bīstams, jeb Latvijas armijas nākotne
Atlas Dynamics atvērs rūpnīcu Polijā, nevis Latvijā: ir kadri un subsīdijas

Galvenie temati