21:57 15 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Baltijā
Saņemt īso saiti
85

Pārrunas starp valstīm vairāk nekā desmit gadus ilga jautājumā par 39 kilometrus garo iecirkni H64 Area Ninta.

RĪGA, 9. februāris – Sputnik. Lietuvas un Latvijas aviācijas dispečeru kompānijas Oro navigacija un LGS vienojušās par navigāciju virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz Lietuvas uzņēmuma preses dienestu.

Abu valstu pārrunas ilga vairāk nekā desmit gadus. Par strīdus ābolu kļuva 39 kilometrus garš iecirknis H64 Area Ninta virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem, kas iekļauts Viļņas lidojumu informācijas reģionā.

1998. gadā Baltijas republiku valdības parakstīja līgumu, kas paredzēja atbildības nodošanu par navigāciju Latvijai. Tomēr 2004. gadā, kad stājās spēkā ar vienotās Eiropas debesu radīšanas iniciatīvu saistītie grozījumi, radās vajadzība pārskatīt Rīgas un Viļņas parakstīto vienošanos.

"Oro navigacija nodrošinās gaisa satiksmes kontroli, aeronavigācijas informāciju, kā arī meklējumu un glābšanas darbu koordināciju iecirknī Area Ninta. Vienlaikus LGS atbildēs par brīdinājumiem avāriju gadījumā, gaisa satiksmes pārvaldi, lidojumu plūsmu plānošanu, sakaru, navigācijas un monitoringa pakalpojumiem," – teikts preses dienesta paziņojumā.

Domājams, jaunā vienošanās uzlabos apstākļus Lietuvai un gaisa telpas apkalpošanas kvalitāti, ņemot vērā Lietuvas un Latvijas dispečeru pienākumu precīzu sadali. Tāpat nodevas par apkalpošanu saņems Lietuva.

Vienošanās stājusies spēkā pēc tās parakstīšanas 6. februārī.

Pēc temata

Lidosta "Rīga" kļūs komfortablāka: starp termināļiem palaidīs travelatoru
Tiešais reiss uz ASV: airBaltic varētu parādīties tiešais reiss Rīga-Ņujorka
Var ciest gan dzīvnieki, gan tehnika: kādos gadījumos jāsaskaņo filmēšana no drona
Pāri puspasaulei bez orientieriem: raķešnesēji Tu-160 ieradušies Venecuēlā

Galvenie temati