04:15 28 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Baltijā
Saņemt īso saiti
74

Lietuvas iedzīvotāji izvēlējušies prioritātes: par visdraudzīgāko valsti nosaukuši Latviju, par visnaidīgāko – Krieviju.

RĪGA, 31. janvāris – Sputnik. Latviju par visdraudzīgāko valsti nosaukušas divas trešdaļas aptaujāto lietuviešu, taču vēl vairāk respondentu negatīvi izteikušies par Krieviju, vēsta Sputnik Lietuva ar atsauci uz republikas ĀM pasūtītās aptaujas rezultātiem.

Sabiedrības viedokļa un tirgus izpētes centra Vilmorus pētījums parādīja, ka lietuvieši iestājas par ciešāku sadarbību ar Baltijas valstīm un Poliju, savukārt vislielākos draudus saskata no Krievijas puses. Latviju kā sadarbībai prioritāro valsti nosaukuši 65% aptaujāto, Poliju – 62%, Igauniju – 58%, Vāciju – 55%. Taču 68% respondentu uzskata Krieviju par visnedraudzīgāko valsti, liecina aptauja.

Kopumā Lietuvas iedzīvotāji atbalsta varasiestāžu ārpolitiku, gandrīz visas Lietuvas abpusējās attiecības tika novērtētas kā pozitīvas. Izņēmumu sastādīja Krievija: 82% respondentu uztver attiecības ar to negatīvi, un vien 7% - pozitīvi.

Par visizdevīgākajām abpusējām sadarbībām lietuvieši atzīmēja attiecības ar Latviju, Igauniju, Ukrainu, Vāciju un ASV.

Pēc temata

Var "savaldīt" ar atslēgšanu: Baltija nestrīdēsies pārrunās ar Krieviju
Lietuvā saņemtas sūdzības par telekanālu "Rossija 24" mežabrāļu jautājumā
Kā Krievija var sodīt Latviju par nacisma glorificēšanu
Lietuva apsteigusi Latviju un Igauniju tūristu skaita ziņā

Galvenie temati