06:24 30 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Baltijā
Saņemt īso saiti
53

Runa ir par telekanālu Current Time, ko izveidoja amerikāņu mediji "Amerikas Balss" un "Radio Brīvība", Krievijā atzītie par ārvalstu aģentiem.

RĪGA, 14. septembris – Sputnik. Lietuvā sākusies bezmaksas telekanāla Current Time programmas retranslācija krievu valodā, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz Lietuvas ĀM preses dienestu. Svinīgajā retranslācijas uzsākšanas atklāšanas ceremonijā piedalīsies Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkēvičs un ASV vēstniece Lietuvā Anna Hola.

Curent Time ir telekanāls krievu valodā ar redakciju Prāgā, kas sācis apraidi 2017. gada februārī ar ASV atbalstu.

Current Time ir Krievijā atzīto par ārvalstu aģentu amerikāņu mediju "Amerikas Balss" un "Radio Brīvība" savstarpējs projekts, ko finansē ASV Kongress ar ASV valdības aģentūras BBG (Broadcasting Board of Governors) starpniecību.

Līdz šim Lietuvā telekanāls bija pieejams tikai kabeļtelevīzijas lietotājiem. Kā tiek apgalvots Lietuvas ĀM mājaslapā, "ziņas un viedokļi telekanālā ir objektīvi un patiesi, atšķirībā no kaimiņu nedemokrātisko valstu medijiem".

Kampaņa pret Krievijas medijiem Eiropā

Pirms gada Eiropas Parlaments pieņēma rezolūciju par pretdarbību Krievijas medijiem, kuri it kā organizējot "naidīgu propagandu". Par galvenajiem draudu nesējiem tika nodēvēta aģentūra Sputnik un telekanāls RT, bet dažos dokumenta punktos pat tika ierosināts ieviest cenzūru.

Krievija vairākkārt uzsvērusi, ka bezprecedenta spiediens pret Krievijas žurnālistiem rietumvalstīs atgādina informācijas telpas tīrīšanu. Tas neatbilst starptautiskajām tiesību normām, kas paredz vienlīdzīgas tiesības saņemt informāciju un brīvi paust savu viedokli.

Taču Krievijas žurnālisti joprojām saskaras ar visdažādākajiem ierobežojumiem. Piemēram, Latvijā līgumu ar portālu Sputnik lauza nacionālā informācijas aģentūra LETA, un korespondenti bieži saskaras ar Drošības policijas īpašu interesi.

Jāpiebilst, ka starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa" un RT galvenā redaktore Margarita Simoņana uzslavēja NEPLP par auditorijas piesaistīšanu Sputnik.

Liegums izmantot Sputnik materiālus samulsinājis arī latviešu žurnālistus. Daudzi atzīmējuši, ka Sputnik saturs nereti nepieciešams, lai atspoguļotu notikumus no visām pusēm.

Pēc temata

Amerikāņi pārpirkuši Baltijas telekanālus
Mediji: Latvijā ierosināts atzīt Krievijas telekanālus par "ārvalstu aģentiem"
Augs Krievijas telekanālu cenas Lietuvā
Krievijas vēstniecība par draudiem ierobežot telekanālus: taisnība acīs kož
Krievijas telekanālu translācija Latvijā netiks ierobežota

Galvenie temati