01:55 06 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Baltijā
Saņemt īso saiti
50

Latvija un Igaunija 2017. gadā parakstīja vispārējo līgumu ar Saab, kas dāvā iespēju Tallinai un Rīgai veikt kopīgus munīcijas iepirkumus vismaz četru gadu laikā.

RĪGA, 2. augusts — Sputnik. Latvija kopā ar Igauniju iegādāsies rokas prettanku granātmetēju Carl Gustaf munīciju par vairākiem desmitiem kmiljonu eiro. Šo pasūtījumi vastis nodevušas zviedru kompānijai Saab, vēsta RIA Novosti.

"Aizsardzības investīciju centrs iesniedzis Saab ar Latviju kopējo pasūtījumu Carl Gustaf paredzētās munīcijas piegādei par 22 miljoniem eiro. Šī kopīgā investīcija ir ļoti labs kaimiņvalstu sadarbības piemērs, kurā puses panākušas izdevīgākos darījuma noteikumus," — teica Centra iepirkumu nodaļas vadītājs Prijts Sosārs.

2017. gadā Igaunija pilnvaroja Zviedrijas Aizsardzības materiālu pārvaldi organizēt konkursu granātmetēju munīcijas iegādei, savukārt tā paša gada pavasarī Igaunija un Latvija noslēdza vispārējo līgumu ar Saab, kas kas dāvā iespēju Tallinai un Rīgai veikt kopīgus munīcijas iepirkumus vismaz četru gadu laikā.

Iepriekš vēstīts, ka 2017. gadā Latvijas armija par vairāk nekā miljonu eiro iegādāusies 84 mm prettanku granātmetējus no Zviedrijas uzņēmuma SAAB Dynamics AB, kas strādā aerokosmiskā holdinga Saab Group paspārnē. Pie tam Nacionālie bruņotie spēki atzina, ka parrunas ar SAAB Dynamics ritēja slepus, neinformējot par to sabiedrību.

Carl Gustaf — Zviedrijā ražots daudzkārtējās lietošanas rokas prettanku granātmetējs. Tas paredzēts pretinieka bruņoto mērķu, dzīvo spēku un uguns pozīciju iznīcināšanai, kā arī dūmu aizsega izveidei un apvidus apgaismošanai. Šo granātmetēju izmanto vairāku desmitu valstu bruņotie spēki.    

Pēc temata

Latvijas bruņotie spēki atraduši iespēju izdot vēl 11 miljonus eiro
Lielbritānija turpina savlaicīgi piegādāt Latvijai lietotus bruņutransportierus
Latvijas Aizsardzības ministrija gaida dronus no ASV par trim miljoniem dolāru
ASV piegādājušas Latvijas armijai pirmo radiolokatoru

Galvenie temati