01:24 20 Marts 2019
Tiešraide
  • USD1.1358
  • RUB73.1062
Regate

Muhu Vaina regatē Igaunijā piedalīsies vairāk nekā simt jahtas

© Sputnik / Ян Тихонов
Baltijā
Saņemt īso saiti
48

Muhu Vaina regates atklāšanas pasākumā jahtklubā Kalev notika jūras svētki par godu Igaunijas Republikas simtgadei.

RĪGA, 8. jūlijs — Sputnik. Sestdien, 7. jūlijā jahtklubā Kalev Tallinā tika atklāta 61. Muhu Vaina regate. Šogad Igaunija svin savu simtgadi, tāpēc regates ietvaros notiks arī jūras svētki EV100.

Jubileju šogad svin arī pats jahtklubs Kalev — 70 gadi kopš dibināšanas dienas, savukārt Igaunijas Jahtklubu savienība svin 90. gadskārtu, tāpēc regatē atzīmēti arī šo notikumi.

Jubilejai veltīta izklaides programma sagatavota četrās Igaunijas ostās. No 7. līdz 14. jūnijam regates dalībnieki apmeklēs Tallinu, Kakumē, Kerdlu un Pērnavu. Regatei reģistrējušās jau 113 ekipāžas, kuru vidū ir arī jahtas no Krievijas, Somijas, Latvijas un Lietuvas.

Regates atklāšanas dienā Tallinas Burāšanas centru burtiski pārpildīja pievilcīgi un sportisti vīrieši un sievietes. Daudzi burātāji ieradās svētkos kopā ar ģimenēm un draugiem.

Regate startēs svētdien, 8. jūlijā pl. 14:00. Pusdienlaikā jahtas iznāca no Burāšanas centra akvatorijas reidā un gaida sacensību sākumu.

Regates ietvaros notiek Igaunijas atklātais jūras burāšanas čempionāts ORC un Folkboat klases jahtām.

Igaunijas Jahtklubu savienības prezidents Egons Elsteins pastāstīja Sputnik Igaunija, ka novēl visiem regates dalībniekiem ievērot drošības pasākumus jūrā un, protams, gūt pēc iespējas vairāk prieka sacensībās. "Un vēl — labu laiku!" — viņš pasmējās.

Simboliski, ja Igaunijas Jahtklubu savienības karogi tika uzstādīti vietā, kur 1976. gadā tika likts pirmais akmens Tallinas Buru centra pamatos — par to liecina piemiņas plāksnīte. Pēc atklāšanas čempionāta visus klātesošos gaidīja cienasts un jautra diskotēka.

Regati organizē jahtklubs Kalev Pērnavas jahtklubs un Igaunijas Jahtklubu savienība. Pirmdien, 9. jhūlijā svētki turpināsies Kakumē ostā. Trešdien, 11. jūlijā svinības gaida Kerdlu ostu, bet 13. un 14. jūlijā — Pērnavas jahtklubu.

Pēc temata

Dejas, dziesmas un saukļi: Maskavu pārpludinājuši līdzjutēji no visas pasaules
Pirtis un senlaicīgas receptes: kādi pārsteigumi gaidāmi Viduslaiku dienās Tallinā
Festivālā "Mūsu Grīnvalde" Baltkrievijā notika bruņinieku turnīrs

Galvenie temati