09:12 06 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Baltijā
Saņemt īso saiti
16

Valsts pilsoņi maksās sodu 50-100% apmērā no nenomaksāto nodokļu summas, par atkārtotu pārkāpumu šī summa dubultosies.

RĪGA, 30. maijs — Sputnik. Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite parakstījusi Nodokļu administrēšanas likuma grozījumus, kuros paredzēts sods 50-100% apmērā no nenomaksāto nodokļu summas cilvēkiem, kuri nevarēs pamatot savus ienākumus, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties un Prezidenta pils preses dienestu. Jaunie noteikumi paredz, ka sods par atkārtotu pārkāpumu dubultosies.

Iepriekš pārkāpējam bija jāsamaksā sods 10-50% apmērā no nenomaksāto nodokļu summas.

Grozījumi pieņemti cīņā pret nelikumīgu iedzīvošanos mantā, kas nes milzu zaudējumus valstij. Tagad sods vairs nebūs simbolists, tāpēc izvairīties no nodokļu apmaksas nebūs iespējams, vēsta preses dienests.

Pēdējo divu gadu laikā iedzīvotāju neapstiprinātie ienākumi ir sasnieguši gandrīz 40 miljonus eiro — trešo daļu no iedzīvotāju kopējiem ienākumiem.

Valsts nodokļu inspekcijas rīcībā esošā informācija liecina, ka pārsvarā par nenomaksātajiem nodokļiem tika piespriests neliels sods līdz 10% apmērā no neapmaksātās summas.

Liels sods par nopietniem nodokļu likumdošanas pārkāpumiem tiek piemērots Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīs. Austrijā, Dānijā un Lielbritānijā sods var sasniegt 200% no nodokļu kopējās summas.

Grozījumi stāsies spēkā 2019. gada 1. janvārī.    

Pēc temata

EK iesaka Latvijai pārtraukt aplikt ar nodokļiem trūcīgos
Piektā daļa nodarbināto Latvijā saņem minimālo algu vai mazāku atalgojumu
VID par Latvijas iedzīvotāju kontu izsekošanu: godīgajiem nav jābaidās
Desmitiem tūkstošu Latvijas uzņēmumu nemaksā nodokļus

Galvenie temati