07:15 28 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2114
  • RUB91.7258
Baltijā
Saņemt īso saiti
NATO austrumu flangā (219)
121

NATO pūles nostiprināt austrumu flangu nes savus augļus – militāri politiskā situācija Baltijas valstīs degradē acu priekšā, uzsvēra Krievijas Ārlietu ministrija.

RĪGA, 24. maijs — Sputnik. Militāri politiskā situācija Eiropā nelokāmi degradē, pateicoties NATO neizsīkstošajām pūlēm nostiprināt savu militāro potenciālu austrumu flangā, brīfingā norādīja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

"Īsā laika periodā reiz no militārā viedokļa mierīgo reģionu ir paspējuši pārvērst par tādu kā "piefrontes zonu", kur vietējiem iedzīvotājiem centīgi iedveš bailes no izdomātajiem "Maskavas draudiem"," – teica Zaharova.

Pie tam, kā atzīmēja KF ĀM pārstāve "ASV un NATO kursa – neredzamā pretinieka savaldīšanas – īstenošanai tiek aktīvi piesaistītas ārpus militārajiem blokiem esošās Zviedrija un Somija".

Viņa norādīja, ka turpinās Baltijas telpas, pārsvarā – Baltijas valstu un Polijas militarizācija, piemēram, nesen Igaunijas dienvidos noslēdzās valsts mūsdienu vēsturē lielākās militārās mācības, kurās piedalījās 18 tūkstoši cilvēku no 19 valstīm.

"Aicinām Ziemeļatlantijas vadību paturēt prātā, ka militārās spriedzes tālāka eskalācijas Krievijas robežu tuvumā tikai pastiprinās visu Baltijas reģiona valstu nacionālās drošības apdraudējumus," – uzsvēra Zaharova.

Pēdējos gados NATO, aizbildinoties ar izdomātu Krievijas "agresiju" būtiski paplašinājusi militāro klātbūtni pie KF robežām. Pēc Baltijas valstu un Polijas lūguma šajās valstīs dislocēti četri starptautiskie bataljoni – vairāk nekā četri tūkstoši kareivju, izvietots liels skaits militārās tehnikas.

Maskava jau vairākkārt ir norādījusi, ka nevēlas vairot spriedzi ar NATO — ne Baltijas reģionā, ne citviet, un uzsvērusi: Krievija neuzbruks nevienai NATO valstij. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs uzskata, ka NATO par to ir ļoti labi informēta, taču vienkārši izmanto ieganstu, lai savilktu vēl lielāku skaitu tehnikas un bataljonu Krievijas robežu tuvumā. Krievijas aizsardzības ministrs, armijas ģenerālis Sergejs Šoigu uzsvēra, ka Krievija uzturēs savus bruņotos spēkus līmenī, kas garantē valsts un tās sabiedroto militāro drošību.

Temats:
NATO austrumu flangā (219)

Pēc temata

Rudenī NATO sola parādīt iespējas Krievijas savaldīšanai
Latvija par 10 miljoniem eiro uzbūvēs vēl vienu kazarmu NATO karavīriem
Pabriks gatavs sanaidot NATO un Krieviju spēcīgas Latvijas labad
NATO sabojājusi gaisu Igaunijā. Lāči no austrumiem tagad vairs neparādīsies
NATO supermācības Baltijā. Ienaidnieka lomā – Krievija

Galvenie temati