12:46 26 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0910
  • RUB78.2874
Baltijā
Saņemt īso saiti
71

ASV valsts sekretārs Rekss Tillersons un ASV Kongresa pārstāvju palātas Ārlietu komitejas priekšsēdētājs Eds Roiss solījuši Baltijas valstīm atbalstu "Krievijas draudu" apkarošanā.

RĪGA, 7. marts – Sputnik. ASV arī turpmāk atbalstīs Lietuvu, Latviju un Igauniju to pretošanās Krievijas mēģinājumiem iejaukties šo valstu lietās, paziņoja ASV Kongresa pārstāvju palātas Ārlietu komitejas priekšsēdētājs Eds Roiss.

Kā Twitter paziņoja Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis, Baltijas valstu ĀM vadītāji tikās ar Roisu un Ārlietu komitejas locekļiem un apsprieda kiberdrošības, propagandas un stratēģiskās komunikācijas jautājumus, turklāt panākot saprašanos. ​

"Mūsu attiecības ar Baltijas valstīm ir ciešas un ilgstošas, tika nostiprinātas padomju okupācijas gados, kad ASV atteicās atzīt to iekļaušanu PSRS. Šodien mūsu Baltijas sabiedrotie atkal saskaras ar Kremli, kurš vēlas iedragāt, iejaukties un iebiedēt. ASV ir stingri jāatbalsta sabiedrotie, jo mēs strādājam kopā, lai pretotos šiem agresīvajiem uzbrukumiem," — teikts Roisa paziņojumā pēc tikšanās.

Iepriekš Lietuvas, Latvijas un Igaunijas ārlietu ministri tikās Vašingtonā ar ASV valsts sekretāru Reksu Tillersonu un pauda savas raizes sakarā ar ​"hibrīdajiem draudiem​" no Krievijas puses.

​"Viņi vienojās padziļināt sadarbību, lai pretotos Krievijas dezinformācijas kampaņai un ļaunprātīgai kiberaktivitātei. Viņi apsprieda pretošanās stratēģiju draudiem, ko rada Krievija Eiropas drošībai, kā arī Krievijas izrādītai necieņai pret kaimiņu suverenitāti un valstu robežām," — paziņoja ASV Valsts departamenta oficiālā pārstāve Hetere Nauerte pēc tikšanās.

Paziņojumi par tā saucamajiem Krievijas draudiem periodiski skan no rietumu politiķu puses, visbiežāk no Baltijas valstīm un Polijas. Maskavā vairākkārt uzsvēra, ka Krievija nekad neuzbruks nevienai no NATO dalībvalstīm. Pēc Krievijas ĀM vadītāja, Sergeja Lavrova teiktā, NATO lieliski zina par Maskavas plānu neesamību uzbrukt kādam, un tas vienkārši tiek izmantots kā iegansts.

Pēc temata

Baltijas valstis aicinājušas ASV nevērtēt par zemu draudus no Krievijas puses
Putins pieprasījis no ASV oficiālos dokumentus "Krievijas lietā"
Lembergs: Latvijai ir jāiesniedz nota ASV un jāzvana Trampam, nevis jāvaino Krievija
ASV aplaupa koloniju: "Latvijas tīģera" nāve nāks par labu Rotšilda biznesam

Galvenie temati