07:38 29 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Baltijā
Saņemt īso saiti
56

Lielbritānijas Izlūkošanas un aizsardzības fonds pasūtījis Rīgā pētījumu par Baltijas valstu krievvalodīgo iedzīvotāju noskaņojumu.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Baltijas Žurnālistisko pētījumu centrs (Baltic Centre for Media Excellence) Rīgā sagatavojis Lielbritānijas Izlūkošanas un aizsardzības fonda vajadzībām slēgtu pētījumu par Baltijas valstu krievvalodīgo iedzīvotāju noskaņojumu, vēsta igauņu avīze Eesti Paevaleht.

Pētījums veikts sadarbībā ar Lielbritānijas socioloģisko dienestu YouGov un mediju centru IWPR (Institute for War and Peace Reporting). Pētījuma saturs netiek izpausts. "Pētījumu pasūtījusi Lielbritānijas valdība. Diemžēl manas pilnvaras neļauj izpaust tā datus," – pastāstīja Baltic Centre for Media Excellence direktore Rita Ruduša.

Arī Lielbritānijas vēstniecība Igaunijā atteicās komentēt dokumentu. "Pētījums pasūtīts tikai organizācijas iekšējai lietošanai," – informēja diplomātiskā dienesta pārstāvji.

Iepriekš britu avīze The Guardian pastāstīja, ka Lielbritānijas valdība finansējusi vairākus projektus, kas izstrādāti ar mērķi pretoties Krievijas informatīvajai ietekmei. Observer informēja, ka līdzekļi piešķirti no Lielbritānijas Konfliktu, stabilitātes un drošības fonda (conflict, stability and security fund — CSSF), kura kopējais apjoms sasniedz aptuveni 1 miljardu sterliņu mārciņu.

Ziņots, ka apmēram miljonu mārciņu Lielbritānijas valdība atvēlējusi metožu analīzei, kas ļautu Londonai ietekmēt krievvalodīgās mazākumtautības Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Vēl viena iniciatīva – Krievijas žurnālisti tiek aicināti "tematiskos ceļojumos" uz Lielbritāniju, teikts rakstā. Šiem mērķiem atvēlēti apmēram 80 tūkstoši mārciņu.

Pēc temata

Krievijas ĀM: ir nepareizi salīdzināt migrantus un krievvalodīgos Baltijā
Lielbritānija meklē iespējas ietekmēt Baltijā dzīvojošos krievvalodīgos
Baltijas krievvalodīgie mediji saņems naudu no ASV
Čižovs pastāstīja, kāpēc ES nav nostiprinājusi krievvalodīgo tiesības Baltijā

Galvenie temati