18:47 19 Janvāris 2020
Tiešraide
  • USD1.1108
  • RUB68.2495
Baltijā
Saņemt īso saiti
135

Krievijas banknote ar Sevastopoles pieminekļa attēlu izraisījusi apjukumu Igaunijas finanšu iestāžu pārstāvju vidū.

RĪGA, 29. oktobris – Sputnik. Ierēdņi un Igaunijas banku pārstāvji pagaidām atsakās no komentāriem sakarā ar jaunajām Krievijas banknotēm ar 200 rubļu nominālu, raksta Sputnik Igaunija.

Krievijas Centrālā banka laidusi apgrozībā banknotes 12. oktobrī.

Uz jaunajiem rubļiem attēlots Piemineklis nogrimušajiem kuģiem Sevastopolē un Tavrijas Hersonēsas muzejrezervāts, kuri, saskaņā ar pasaules sabiedrības viedokli pieder Ukrainai, nevis Krievijai.

Lielās bankas klusē

"Visi pilnvarotie sniegt paziņojumus šonedēļ atrodas atvaļinājumā,"- paziņoja SEB bankas preses sekretāre Evelīna Allasa.

"Swedbank nav komentāru par šo tematu," — atbildēja Swedbank komunikāciju vadītāja Kristela Petersona.

Igaunijas Bankā pa telefonu paziņoja, ka viņi nekomentē citu valstu centrālo banku rīcību. To pašu atbildēja Luminor banka.

Telefonsarunā Eiropas Savienības lietu komisijas loceklis Marko Mihkelsons paziņoja, ka tā ir jebkuras valsts personīgā lieta, kādus simbolus drukāt uz banknotēm, un te Krievija parādīja to, kā viņa attiecas pret pasaules sabiedrības viedokli. Tiesa, viņam bija grūti rekomendēt, kā Igaunijas finanšu iestādēm ir jāattiecas pret Krimas rubļiem.

Vienīgo apzināto atbildi šajā sakarā atsūtīja valūtas maiņas uzņēmums Tavid.

"Ja nauda ir īsta, tad mēs to pērkam un pārdodam. Mēs nevaram divējādi attiekties pret to attēlu dēļ uz tiem. Ja runa ir par parastu naudu, tad mēs ar to tā arī rīkojamies. Diemžēl kameras priekšā mēs jums nevaram sniegt atbildi, visas atbildīgās personas ir izbraukumos," — uzrakstīja savā atbildē Tavid padomes loceklis Mejelis Atonens.

Pēc temata

Vācu humors: Vācijā parādījusies naudas banknote ar 0 eiro nominālu
Pirms 15 gadiem tika prezentētas eiro banknotes un monētas

Galvenie temati