15:41 22 Septembris 2018
Tiešraide
  • USD1.1759
  • RUB78.5108
Aeroflot lidmašīna

"Aeroflot" logotips ar sirpi un āmuru sakaitinājis Lietuvas deputātu

Пресс-служба Аэрофлота
Baltijā
Saņemt īso saiti
Vladimirs Fiļipovs
32

Lietuvas deputāts pacēla jautājumu par to, vai "Aeroflot" lidmašīnām ar sirpja un āmura attēlu logotipā ļauts šķērsot Lietuvas robežu, kur saskaņā ar likumu aizliegta padomju laika simbolikas demonstrācija.

RĪGA, 13. oktobris — Sputnik. "Aeroflot" reklāma ar aviokompānijas oficiālo simboliku — sirpi un āmuru – izsaukusi sašutumu Lietuvā. Seima deputāts Mantass Adomens norādīja, ka tas pārkāpjot Lietuvas likumus, un vaicāja, vai "Aeroflot" lidmašīnām atļauts šķērsot Lietuvas robežu, raksta Sputnik Lietuva.

Krievijas aviokompānijas "Aeroflot" reklāmas stendi bija novietoti netālu no Lietuvas Seima ēkas, Gedemina prospektā. Pirmo reizi tiem pievērsa uzmanību lietuviešu žurnāliste Rita Miļute, kura ar sašutumu uzrakstīja par to savā Facebook lapā.

Uz šo žurnālistes ziņojumu reaģējis parlamenta deputāts Mantass Adomens. Politiķis atzīmējis, ka kriminālkodekss aizliedz padomju laika simbolikas izmantošanu Lietuvā. Savā paziņojumā Facebook viņš vaicājis, vai aviokompānijas lidmašīnām atlauts šķērsot Lietuvas robežu pēc republikas likumu pārkāpumiem.

Adomens nosūtījis rakstiskus paziņojumus "West Express" ģenerāldirektoram — tūroperatoram, kurš izplatīja plakātus, kā arī Pilsoņu aviācijas vadītājam.

Rezultātā "Aeroflot" plakāti tika noņemti. Reklāmas kompānija Clear channel, kas ar tiem nodarbojās, uzsvēra, ka tas noticis nevis skandāla rezultātā, bet gan reklāmas kampaņas termiņu izbeigšanās dēļ. Saskaņā ar 2008. gadā Lietuvas Seima pieņemto likumu, valstī aizliegta padomju un nacistu simbolikas publiska demonstrēšana. Izmantot šo simboliku var tikai muzejos, zinātniskiem, mākslinieciskiem un izglītojošiem mērķiem, kā arī antikvariāta tirdzniecībā. Par šī likuma neievērošanu paredzēta administratīvā atbildība – naudas sods no 144 līdz 289 eiro.

Pēc temata

Lietuva iecerējusi pierādīt, ka bijusi PSRS donore
Baltijas valstu vēstnieki Vācijā lūdz medijus nesaukt valstis par bijušajām PSRS republikām
Lietuva pret "PSRS mantojumu"

Galvenie temati