09:30 20 Augusts 2018
Tiešraide
  • USD1.1391
  • RUB76.8166
Tallina

ES ministri Tallinā: nepieciešams vienots E-komercijas nodoklis

© Sputnik /
Baltijā
Saņemt īso saiti
10

Par vienu no svētdienas neformālās tikšanās Igaunijas galvaspilsētā rezultātiem var uzskatīt ministru vienprātību par nodokļu noteikumiem elektroniskās ekonomikas jomā.

RĪGA, 17. septembris — Sputnik. Sestdien, 16. septembrī, Tallinā Eiropas Savienības valstu ekonomikas un finanšu ministri neformālās tikšanās laikā vienojās par vienota e-komercijas nodokļa nepieciešamību ES ietvaros, informē Sputnik Igaunija, norādot, ka ministri arī vienojās, ka tas ir steidzams jautājums, un tādēļ pie risinājuma jānonāk pirms ministru nākamās tikšanās šī gada decembrī.

Kā norāda Igaunijas finanšu ministrs Tomass Teniste pēc tikšanās rezultātiem, "mums ir svarīgi nodrošināt starptautisko līgumu par starptautiskiem nodokļu noteikumiem, kas aptvertu jaunās digitālās ekonomikas modeļus. Tie nodrošinātu līdzīgu slogu visiem uzņēmumiem neatkarīgi no darbības jomas un atrašanās vietas".

Tikšanās laikā tika atzīmēts, ka nodokļu noteikumu nevienlīdzība gan ES ietvaros, gan ārpus Savienības, noved pie tā, ka uzņēmumi, kuri darbojas e-ekonomikas jomā, pārvietojas no vienām uz citām valstīm, kas grauj ES vienotā tirgus principus, samazina nodokļu ieņēmumus ES valstu budžetos, un izraisa noziegumu pieaugumu e-komercijas jomā.

"Jo ātrāk mēs atradīsim risinājumu, jo labāk. Tas nodrošinās uzņēmumiem taisnīgāku nodokļu slogu un radīs labāku biznesa vidi," — teica Teniste.

Pēc viņa viedokļa, svarīgi arī ir tas, ka ES spēkā esošie nodokļu noteikumi neļauj ieņemt kopēju pozīciju e-pakalpojumu un komercijas tirgu interešu aizstāvēšanā Eiropas Savienībā: "Ja mēs spēsim vienoties par šiem noteikumiem ES iekšienē, tad varēsim arī ietekmēt globālos noteikumus. Mēs esam vienisprātis par to, ka globāls risinājums būs labākais risinājums".

Pēc temata

Latvijā aug ar nodokļu sistēmu neapmierināto iedzīvotāju skaits
Lietuvas uzņēmējus biedē migrācija
Igaunijas uzņēmējs apsūdz valdību ekonomiskā katastrofā
Igaunija aktīvi pārvilina Latvijas uzņēmējus

Galvenie temati