18:12 25 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0840
  • RUB70.7943
Baltijā
Saņemt īso saiti
28

Latvijas un Igaunijas kopīgā Baltijas piesārņošanas apkarošanas akcijai būs pozitīva ietekme – ieguldot 500 tūkstošus eiro jūras attīrīšanā, valstis saņems kapitalizāciju desmitiem miljonu eiro apmērā, uzskata portāla "Ekolaif" galvenais redaktors Aleksandrs Samsonovs.

RĪGA, 30. augusts — Sputnik. Igaunija un Latvija no apvieno pūles Baltijas jūras piekrastes piesārņošanas apkarošanai. Kopīgā projekta ietvaros abu valstu glābšanas departamenti centīsies izstrādāt darbību standartus cīņā ar piekrastes piesārņošanu, kā arī pārbaudīt tos kopīgo mācību laikā, ziņo Sputnik Igaunija.

Latvijas un Igaunijas centieni, vērsti uz jūras un pludmales pievilcības vairošanu, veicinās tūristu plūsmas palielināšanos, un ieguvums no šīm pūlēm ir acīmredzams, paudis radio Sputnik novērtējumu, portāla "Ekolaif" galvenais redaktors Aleksandrs Samsonovs.

Iepirkumu ratiņi pludmalē
© Sputnik / Sergey Pyatakov

"Šī procesa kapitalizācija ir ļoti liela, ieguldīt pusmiljonu eiro jūras tīrīšanā — tas nav daudz, taču šīs valstis jau vairākkārt aprēķināja iespējamo kapitalizāciju, un tā sasniedz desmitiem miljonu eiro," — paziņojis Samsonovs.

Pirmkārt runa ir par zilo karogu, ko piešķir pludmalēm, kritērijs šeit ir ūdens kvalitāte, par ko pastāv ES direktīvas, skaidro eksperts.

"Tā ir precīza noteikumu kopa, kuriem jāatbilst. Un šeit ir savstarpējās (pieredzes — red.) apmaiņas iespēja," — sacīja Aleksandrs Samsonovs.  

Pēc temata

Baltijas jūra apdraud Latvijas piekrasti
Cik ilgs mūžs vēl lemts Baltijas jūrai
Zinātnieki atklājuši Baltijas "sarkano paisumu" noslēpumu

Galvenie temati