12:02 24 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Baltijā
Saņemt īso saiti
35

Lietuvas prezidente atzīmēja, ka vēl ir jāsaskaņo visa reģiona aizsardzības spēki, "lai mēs nedublētos tur, kur tas nav vajadzīgs, bet gan papildinātu viens otru".

RĪGA, 21. jūlijs — Sputnik. Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite ceturtdien novēroja NATO GKS starptautiskās mācības Tobruq legacy 2017 Šauļos, kur paziņoja, ka amerikāņu zenītraķešu kompleksus Patriot vajadzētu dislocēt Baltijas reģionā pastāvīgi, informē Sputnik Lietuva, atsaucoties uz RIA Novosti.

Valsts Aizsardzības ministrija atgādinājusi, ka mācības Šauļu apkaimē turpināsies līdz 22. jūlijam. Manevru gaitā Lietuvas GKS pilda NATO gaisa aizsardzības uzdevumus līdz ar sabiedrotajiem.

​Mācību Tobruq legacy 2017 iniciators un organizators ir ASV. Saskaņā ar Lietuvas prezidenta pils sniegto informāciju 2020. gadā NATO starptautiskās mācības Tobruq legacy oganizēs Lietuva.

"Atbildes ātrums apdraudējumam no gaisa dažkārt ir ļoti svarīgs, tāpēc patiesībā būtu mērķtiecīgi uzturēt Baltijas reģionā bruņojumu, kas garantētu augstāku drošības līmeni visām mūsu valstīm," — pavēstīja Grībauskaite žurnālistiem.

Viņa atzīmēja, ka vēl ir jāsaskaņo visa reģiona aizsardzības spēki, "lai mēs nedublētos tur, kur tas nav vajadzīgs, bet gan papildinātu viens otru".

NATO GKS mācības notiek Lietuvā, Čehijā un Rumānijā; manevrus vada Apvienoto gaisa kara spēku štābs Rumānijā.

Jūlija sākumā tika parakstīta vienošanās par ZRK Patriot dislokāciju Polijā. Valsts aizsardzības ministrs Antonijs Macerēvičs paziņoja, ka pirmie kompleksi tiks nogādāti Polijā 2022. gadā, bet operatīvo gatavību sistēmas sasniegs 2023. gadā. Polija plāno iepirkt astoņus kompleksus. Šiem mērķiem tiks iztērēti 7,5 miljardi dolāru.

Pēc temata

Polija saņems PGA sistēmas no ASV līdz 2022. gadam
ASV aizsardzības ministrs solījies aizstāvēt Baltijas valstis
Baltkrievijas ĀM iebilst pret NATO kontingentu Baltijas valstīs un Polijā
Lavrovs: NATO aktivizēšanās pie Krievijas robežām — destabilizējošs faktors

Galvenie temati