23:57 30 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Baltijā
Saņemt īso saiti
41

Tapas armijas bāzē Igaunijā nav pabeigtas trīs kazarmas NATO bataljona karavīriem, tāpēc karadienestā iesauktie puiši ir atdevuši viņiem savas kazarmas un paši dzīvos telšu nometnē.

RĪGA, 25. marts — Sputnik. Aptuveni 600 karadienestā iesauktie karavīri būs spiesti pārvākties uz telšu nometni, lai atbrīvotu telpas gaidāmā NATO bataljona karavīriem, vēsta Sputnik Igaunija.

"Patlaban sākusies tā saucamo apvidus mācību aktīvā fāze. Kamēr trenēsimies mežos, mūsu ārvalstu kolēģi apmetīsies kazarmās, kur mīt karadienestā iesauktie kareivji. Pagaidu nometne paredzēta 600 cilvēkiem. Teltīs novietos gultas, būs virtuve un sanitārās ērtības. Apstākļi būs labāki nekā parastajā nometnē," — pastāstīja 1. kājnieku brigādes komandieris Mati Tikerpu.

Pagājušajā nedēļā Igaunijā ieradās 130 karavīri no Lielbritānija. Patlaban Igaunijā dislocēti 710 NATO karavīri, un aprīļa pirmajā pusē valstī ieradīsies aptuveni 800 karavīri un virsnieki no Lielbritānijas un 300 kareivji no Francijas.

Tapas armijas bāzes teritorijā tiek būvētas trīs kazarmas Igaunijā dislocēto ārvalstu karavīru vajadzībām. Plānots, ka tās būs gatavas ekspluatācijai vasaras beigās vai rudens sākumā. Rudenī poligona teritorijā parādīsies 16 jauni objekti — dzīvojamie kompleksi, garāžas, lielākā armijas ēdnīca valstī, kā arī darba telpas.

Pēc temata

Igaunijas armijas ģenerālis: mēs nebaidāmies no kara ar Krieviju
Jaunie amerikāņu karaspēki un radioaktīvie atkritumi Baltijas valstīs
Kāro karot ar Krieviju? Laipni lūdzam igauņu "Muļķu parkā"
Igauņi gatavojas partizānu karam

Galvenie temati