07:44 27 Marts 2017
Rīga+ 4°C
Tiešraide
Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena un Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite

Sky News: "Lietuva gatavojas hibrīdkaram ar Krieviju"

AP Photo / Mindaugas Kulbis
Baltijā
Saņemt īso saiti
41

"Lietuviešus tā apstulbinājusi pašreizējā politiskā situācija, ka daudzi jau sākuši gatavoties karam," — raksta izdevuma žurnālists.

RĪGA, 4. marts — Sputnik. Lietuvas varas iestādes ir apņēmušās līdz pēdējam pretoties "agresoram", bet aktīvisti jau formē "tautas zemessardzi", vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Sky News.

Sarunā ar Lietuvas robežsargiem Sky News reportieris Džons Spārkss uzzinājis par divus metrus augstā žoga būvēšanu uz robežas ar Krieviju. "Es domāju, cilvēki varēs justies drošāk," — pastāstīja britu telekanāla darbiniekam vietējā kareive. Tomēr žurnālists šaubījās, vai iespējams dzīvot mierīgi, kad "Krievija un tās sabiedrotā Baltkrievija atrodas tik tuvu".

Viļņā Spārkss sazinājies ar tā sauktās "Strēlnieku savienības" locekļiem."Mūsu skaits strauji pieaug. Pirms trim gadiem savienības rindās bija 50 cilvēki, bet tagad mūsu ir vairāk nekā trīs tūkstoši," — pastāstīja korespondentam viens no brīvprātīgo formējuma aktīvistiem, kura dalībnieki grasās "pretoties agresoram".

Spārkss piebilda, ka Lietuvas valdība īpaši uztraucas par "hibrīdkara aktiem" un iespējamām provokācijām pret 2017. gada februārī Lietuvā dislocētajiem vācu karavīriem.

Pēc temata

ES 2016. gadā izdevusi aizsardzībai 206 miljardus eiro
The Washingon Post: transpersonu tiesības Eiropas valstīs
The Times: Baltijas valstis var saņemt finansiālo palīdzību no Lielbritānijas

Galvenie temati

 • Gājiens Minskā Gribas dienas laikā

  Eiropas Savienība norāda, ka Baltkrievijas varasiestāžu rīcība attiecībā uz viedokļu izteiksmes brīvības apspiešanu neatbilst Minskas pasludinātajai valsts demokratizācijas politikai.

  25
 • Aizliegts iebraukt

  Kārtējā ASV sankciju sarakstā iekļauti astoņi Krievijas uzņēmumi. Krievijas ĀM pauda neizpratni par jaunajām sankcijām, savukārt sankciju sarakstā iekļauto kompāniju pārstāvji paziņoja, ka ierobežojumi dāvās papildu stimulu jaunu tirgu meklējumiem.

  18
 • Ķīpsala, Rīgas Tehniskās universitātes ēku komplekss

  Mazā saliņa zem Vanšu tilta, kas reiz deva vien patvērumu zvejniekiem, tagad ir apaugusi ar dambjiem un dažu gadu desmitu laikā pamanījusies sapulcēt virkni svarīgu pilsētas objektu. Pie tam salai ir kāda īpatnība, kas ļauj tai izcelties starp citiem Rīgas rajoniem.

  7