10:53 22 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Baltijā
Saņemt īso saiti
64

Igaunijas projekta "Mēs runājam krieviski" vietnē publicētās aptaujas dalībnieki vairs neuzskata Igaunijas valdību par galveno rusofobu valstī.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Projekts "Mēs runājam krieviski" jau trešo reizi organizējis balsošanu, ar kuras palīdzību tiek noteikti galvenie valsts rusofobi, raksta Sputnik Igaunija.

Aptauja notika no 2017. gada 13. līdz 19. februārim. Tajā piedalījās 2260 cilvēki. Aptaujas dalībniekiem tika dāvāta iespēja izvēlēties "Gada rusofobu" no 13 organizācijām, nosaukt konkrētu cilvēku, kas pelnījis šo titulu, un noteikt rusfobijas grādu Igaunijas sabiedrībā no 36 līdz 42 grādiem — no normālas temperatūras līdz drudzim.

Balsošanā uzvaru guva Igaunijas prezidenta administrācija, bet Igaunijas valdība un Valodas inspekcija ieņēma otro un trešo vietu. Līdz šim divus gadus no vietas titulu "Gada rusofobs" balsošanā izcīnīja Igaunijas valdība, taču premjerministrs Jiri Ratass izveidoja oficiālo lapu krievu valodā sociālajā tīklā Facebook, tāpēc uzvarētājs mainījās.

Par "Gada rusofobu 2016" kļuva Igaunijas bijušais prezidents Tomass Hendriks Ilvess. Aptaujas dalībnieki noteica, ka vidējais rusofobijas grāds Igaunijā 2016. gadā sasniedzis 40,5 grādus — tāda temperatūra tiek uzskatīta par bīstamu cilvēka organismam.

Pēc temata

Dmitrijs Kiseļovs: rusofobijas lēkmes ar laiku pāriet
Rusofobijas briesmas
Rusofobijas briesmas 2
Šveiciešu vēsturnieks: zāļu pret rusofobiju nav

Galvenie temati