08:36 21 Janvāris 2020
Tiešraide
  • USD1.1085
  • RUB68.2075
Baltijā
Saņemt īso saiti
101

Kad naktī Klaipēdas ielās bez brīdinājuma parādījās bruņoti vīri formas tērpos, daži iedzīvotāji nolēmuši, ka sākusies krievu okupācija.

RĪGA, 12. novembris — Sputnik. Lietuvas pilsētas Klaipēdas iedzīvotāji, ieraugot bruņotos vīrus formas tērpos, naktī zagšus pārvietojoties pa pilsētas ielām, padomājuši par "zaļo cilvēciņu" iebrukumu, bet vēlāk izrādījās, ka Lietuvas armija rīko mācības, ziņo Baltnews.lt.

Bruņoti cilvēki formastērpos naktī no ceturtdienas uz piektdienu parādījās dzīvojamos rajonos un krietni apmulsināja garāmgājējus. Vēlāk dienvidu pilsētas daļas iedzīvotāji dzirdēja šāvienus un helikoptera skaņas. Centrālajā prospektā parādījās militārās policijas pārstāvji un kaujas tehnika.

Tā kā Lietuvas varasiestādes pastāvīgi atgādina pilsoņiem par Krievijas iebrukuma draudiem, daži iedzīvotāji nolēmuši, ka okupācija jau sākusies. Par laimi, nevienam nav ienācis prātā izrakt pagalmā noslēpto ložmetēju, un sākt partizānu karu, jo nākamajā rītā atklājies, ka notiek Klaipēdā Lietuvas militārās policijas mācības "Ūdrs —2016".

Militārās policijas pārstāvji paziņojuši medijiem, ka viņi bija aizņemti ar mācību sagatavošanu, un aizmirsuši brīdināt par tām vietējos iedzīvotājus. Tomēr viņi iepriekš sarunājuši mācību gaitu ar vietējo policijas komisariātu un Klaipēdas pašvaldību, un, pēc militārās policijas teiktā, tiem vajadzēja informēt iedzīvotājus.

Klaipēdas apgabala komisariāta pārstāvji no savas puses uzskata, ka brīdināt pilsoņus par mācībām — tas ir karavīru pienākums.

Pēc temata

Lietuvieši māca britu karavīrus cīnīties ar "Krievijas propagandu"
Lietuva publicējusi "pretošanās" metodiku
Amerikāņu analītiķi aprēķinājuši, kā Krievija varēšot ieņemt Latviju

Galvenie temati