01:49 29 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Baltijā
Saņemt īso saiti
30

Pēc Baibas Rubesas teiktā, "Rail Baltica" nodrošinās savienojumus ar tiem Eiropas transporta koridoriem, kuriem var būt nozīmīga loma Ķīnas kravu pārvadājumu nodrošināšanā.

RĪGA, 6. novembris — Sputnik. ""Rail Baltica" var spēlēt nozīmīgu lomu Ķīnas kravu transportēšanā uz Eiropu," — citē aģentūra LETA AS "RB Rail" valdes priekšsēdētājas Baibas

Rubesas paziņojumu ''16+1'' valstu biznesa foruma paneļdiskusijā par transportu un loģistiku.
Rubesa iepazīstināja diskusijas dalībniekus ar projekta būtību, kā arī ar jau padarīto darbu, vienlaikus uzsverot, ka "Rail Baltica" pilnveidos Baltijas valstu savienojumus kravu pārvadāšanai uz Eiropu.

Rubesa paskaidrojusi, ka katrā no Baltijas valstīm tiks izveidoti loģistikas termināļi, tostarp multimodāls terminālis Salaspilī, kurā tiksies Eiropas un Krievijas standarta platuma dzelzceļa sliedes ar tālākām savienojuma iespējām ar citām Eiropas valstīm, tostarp izmantojot ostu un lidostu priekšrocības.

Vienlaikus viņa piebilda, ka Zviedrija un Somija plāno izveidot dzelzceļa savienojumu no Tallinas līdz pašiem Norvēģijas ziemeļiem, kas varētu ļaut "Rail Baltica" pilnvērtīgi nodrošināt kravu plūsmu no ziemeļiem uz dienvidiem.

Pēc temata

Rīgā darbu sāk Baltijas asambleja
Pēdējais Eiropas brīdinājums: Rail Baltica līgums ir parakstīts
Lietuvas dzelzceļi apdraud Rail Baltica
Rail Baltica izmaksās Baltijas valstīm piecus miljardus eiro

Galvenie temati