20:38 03 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Baltijā
Saņemt īso saiti
69

Saskaņā ar Igaunijas ostu pārskatiem, Krievijas atteikuma dēļ izmantot Baltijas ostas, jēlnaftas un naftas produktu tranzīta apjoms 2015. gadā samazinājās par 5,8 miljoniem tonnu, rezultātā Igaunija zaudējusi vairāk nekā 9,5 miljonus eiro.

RĪGA, 1. oktobris — Sputnik. Gadījumā, ja 2018. gadā Krievija pārtrauks naftas eksportu cauri Lietuvu, Latviju un Igauniju un pārorientēsies uz savām ostām, Baltijas valstis zaudēs vairāk nekā 1 miljardu eiro pastāvīgas peļņas, raksta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RT. Piektdien Latvijas parlamenta sēdē tika pārrunāta iespēja samazināt ostu zaudējumus.

Iepriekš uzņēmuma "Transņeft" vadītājs Nikolajs Tokarevs paziņoja, ka līdz 2018. gadam kravas plūsmas tiks pārorienētas plūsmas no Rīgas un Ventspils uz Ustjlugu un Primorsku, kā arī Novorossijsku – ostu Melnajā jūrā.

Latvija pirmā cietīs no šiem jauninājumiem: Ventspils un Rīgas ostas tradicionāli piedalījās Krievijas naftas eksportā. Rīgas ostas preses dienestā informēja, ka nākotnē tai nāksies pārorientēties uz Āzijas tirgu, īpaši Ķīnas.

"Īstermiņā (1-2 mēneši. — Red.) zaudējumi, pēc sākotnējām aplēsēm, varētu sastādīt no 40,6 miljoniem  līdz 57,2 miljoniem eiro,"— informēja resorā.

Baltijā ir izvietotas sešas lielās ostās. Gada laikā viena osta var zaudēt apmēram 300 miljonus eiro — kopumā vairāk nekā 1 miljards eiro.

Saskaņā ar Rīgas brīvostas preses dienesta datiem, kopš 2016. gada caur ostu tika eksportēts aptuveni 10,1 milj. tonnu naftas produktu, — tikai Krievijas naftas apjoms sasniedzis 6,5 milj. tonnu. Turklāt kopš 2010. gada pakāpeniski krities kravu apgrozījums caur citām ostām, tai skaitā Igaunijas.

Kā teikts oficiālā Igaunijas ostas pārskatā, Krievijas pakāpeniska atteikšanās dēļ izmantot Baltijas ostas, naftas un naftas produktu tranzīta apjoms 2015. gadā samazinājās par 5,8 miljoniem tonnām. Rezultātā Igaunija zaudējusi vairāk nekā 9,5 miljonus eiro.

Ostas vadība atteicās komentēt, gaidīto zaudējumu apjomu, paskaidrojot, ka šī esot slepena informācija.

Pēc temata

Krievija pārtrauks naftas eksportu caur Baltijas ostām
Brīvības cena: kāpēc Latvija nav kļuvusi par Baltijas Šveici
Krievijas sankciju dēļ ledlauzis Tallinas ostā nes milzu zaudējumus
Lietuvas ostas ir vienīgās Baltijā ar augošu kravu apgrozījumu

Galvenie temati