14:40 09 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Baltijā
Saņemt īso saiti
68

Eiropas Komisija jau otrajā atskaitē kritizē Baltijas valstu varas iestādes, kuras, nenorādot iemeslu, noraida pieprasījumus izmitināt begļus no Tuvo Austrumu un Āfrikas valstīm.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Trīs Baltijas valstis – Latvija, Lietuva un Igaunija pārāk prasīgi izvēlas bēgļus izmitināšanai savā teritorijā, teikts Eiropas Komisijas ikmēneša atskaitē. Ierēdņi Briselē uzskata, ka šāda rīcība ir starptautisko cilvēktiesību pārkāpums, vēsta Sputnik Igaunija.

"Igaunija, Latvija un Lietuva noraidīja pieprasījumus bēgļu izmitināšanai, nenorādot iemeslus," – teikts Eiropas Komisijas atskaitē.

Iepriekš tika ziņots, ka Latvija vēlas uzņemt tikai bēgļus, kuri, pēc vietējo specdienestu domām, spēs normāli integrēties sabiedrībā: cilvēkus, kuri pārvalda svešvalodas, kuriem ir bērni, izglītība un darba pieredze. Līdzīgas prasības izvirza arī Lietuva un Igaunija.

Amatpersonas Briselē uzskata, ka šādas prasības ir pārmērīgas; tās pārkāpj staprtautiskās normas un cilvēka tiesības.

"Pastāv tikai divi kritēriji, kas ļauj noraidīt cilvēku izmitināšanu: ja persona apdraud apkārtējo un vietējās sabiedrības drošību vai apdraud starptautisko drošību," – paskaidroja ES pārstāve Kristīne Liepiņa.

Līdz 21. jūlijam ES valstīs bija izmitināti 3362 kara bēgļi — 2485 no Grieķijas un 877 no Itālijas, savukārt no Turcijas uz Eiropas Savienības valstīm ir nosūtīti 802 cilvēki. Pašlaik Latvijā no Grieķijas ieradušies 53 kara bēgļi, Lietuvā – 79, bet Igaunijā – 31 cilvēks.

ES migrācijas programmas ietvaros Latvijai ir jāuzņem aptuveni 800 bēgļi no Sīrijas, Irākas un Eritrejas, Lietuvai jāuzņem 1105, bet Igaunijai – 550 cilvēki. Ja valstis neizsmels bēgļu uzņemšanas kvotas, tām draud soda sankcijas 250 tūkstošu eiro apmērā par katru neuzņemto cilvēku.

Pēc temata

Latvijā ieradušies jauni bēgļi
Ministri strīdās par bēgļu uzturnaudu
Bezdarbnieki un bēgļi: Vācija meklē integrācijas iespējas
Latvija pieņems 776 bēgļus, kā solījusi

Galvenie temati