"Nost ar Ameriku!": Haiti iedzīvotāji lūdz Krievijas palīdzību

© REUTERS / IVAN ALVARADOМужчина с оружием во время антиправительственных протестов в Порт-о-Пренсе, Гаити, 17 февраля 2019
Мужчина с оружием во время антиправительственных протестов в Порт-о-Пренсе, Гаити, 17 февраля 2019 - Sputnik Latvija
Pirmās plašās protesta akcijas Haiti sākās aizvadītajā nedēļā. Iedzīvotāji pieprasa prezidenta Džovanela Moiza atkāpšanos un pārmet valdībai nespēju nodrošināt pilsoņiem nepieciešamāko.

RĪGA, 18. februāris — Sputnik. Protesta akciju dalībnieki Haiti Republikā iebilst pret savienību ar ASV un vērsušies pie Maskavas, Karakasas un Pekinas pēc palīdzības krīzes situācijā, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu Le Journal de Montreal.

"Mēs vēlamies paziņot par attiecību saraušanu ar ASV, mums apnikusi amerikāņu okupācija, mēs vairs nevaram tā turpināt," – žurnālistiem paziņoja mītiņa dalībnieku grupas līderis Bronsons.

Le Journal de Montreal atzīmēja, ka mītiņu dalībnieki Portoprensā (republikas galvaspilsētā) paziņojuši, ka valsts prezidents Moizs un bijušais valsts vadītājs Mišels Martels ir "Vašingtonas ielikteņi". Haiti iedzīvotāji protesta akcijās sadedzināja Savienoto Valstu karogu, skandējot: "Nost ar amerikāņiem, lai dzīvo Putins!"

Policija bija spiesta izmantot asaru gāzi, lai izdzenātu protesta akcijas dalībniekus.

Protesti Haiti

Pirmās plašās protesta akcijas Haiti sākās aizvadītajā nedēļā. Iedzīvotāji pieprasa prezidenta Džovanela Moiza atkāpšanos un pārmet valdībai nespēju nodrošināt pilsoņiem nepieciešamāko.

Neskatoties uz nekārtībām, kas pārņēmušas valsti, Moizs paziņoja, ka nolēmis posteni nepamest. Mediji ziņo, ka akcijās bojā gājuši vismaz septiņi cilvēki. Viņu vidū ir arī jaunietis, kuru nogalināja burtiski dažu metru attālumā no prezidenta pils Portoprensā.

Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала