RĪGA, 17. novembris - Sputnik. Iedzīvotāju skaita samazināšanās, ņemot vērā ekonomiski aktīvo iedzīvotāju emigrāciju uz ārzemēm, - šāda tendence raksturīga vairākām bijušajām Padomju Savienības republikām, piemēram, Ukrainai, Moldovai, Latvijai un Lietuvai, konstatēja Krievijas senators Aleksejs Puškovs, vēsta RIA Novosti.
"Baltijas valstu gadījumā – tādas ir viņu pēdējo 30 gadu attīstības sekas pēdējo 30 gadu laikā," viņš uzrakstīja savā kanālā Telegram.
Puškovs atzīmēja, ka Ukrainu depopulācija likumsakarīgi skārusi pēc 2014. gada valsts apvērsuma. 90. gadu sākumā Ukrainā dzīvoja vairāk nekā 50 miljoni cilvēku. Vērtējumi 2021. gada 1. septembrī liecināja, ka valsts iedzīvotāju skaits sarucis līdz 41,3 miljoniem cilvēku.
Pēc Padomju Savienības sabrukuma Ukraina saskārusies ar demogrāfisko krīzi, ko pēdējos gados pasliktinājusi straujā darba migrācija uz Rietumiem un Krieviju. Viedokli par valsts smago stāvokli jau vairākkārt pauduši viedējie politiķi, sabiedriskie darbinieki un eksperti. Piemēram, bijušais valsts premjerministrs Nikolajs Azarovs norādīja, ka laika posmā kopš neatkarības iegūšanas valsts ik gadus zaudē simtiem tūkstošu cilvēku. Analītiķis Andrejs Zolotarjovs prognozēja valstij izmiršanu un emigrāciju, bet zinātnieks Andrejs Voļanskis norādīja, ka demogrāfiskā situācija nākotnē vēl pasliktināsies, jo emigrē jauni, darbspējīgi cilvēki.
Savukārt prezidenta Vladimira Zeļenska biroja vadītāja padomnieks paziņoja, ka ukraiņi masveidā pameta dzimteni, jo "valsts nav nobriedusi" un cilvēkiem tajā nav perspektīvu.
Laika posmā no 2011. līdz 2020. gadam no valsts aizbraukuši un nav atgriezušies apmēram 2,6 miljoni pilsoņu.