RĪGA, 7. novembris – Sputnik. Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus, kas dāvā tiesības darba devējiem atlaist no Covid-19 nevakcinētos darbiniekus, uz kuriem attiecas vakcinācijas prasība, vēsta Mixnews.lv.
Grozījumi "Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā" ļauj darba devējam atlaist darbinieku, ja viņš nav vakcinējies trīs mēnešu laikā pēc atstādināšanas. Darba devēja pienākums būs izmaksāt kompensāciju darbiniekam vienas mēnešalgas apmērā.
Tieslietu ministrija norādīja: ja darbiniekam nav sertifikāta par vakcināciju vai pārciestu slimību, kas nepieciešams darba pienākumu pildīšanai, ar to pietiks, lai uzskatītu viņu par neatbilstošu izpildāmajam amatam.
Ja darbinieku nav iespējams pārcelt uz citu dienestu vai ļaut strādāt attālināti, viņu var atstādināt vai nosūtīt dīkstāvē līdz Covid-19 sertifikāta saņemšanas brīdim. Šajā periodā darbiniekam algu neizmaksās.
Pie tam atzīmēts: ja darba devējs nepieder pie valsts pārvaldes aparāta, viņš var turpināt izmaksāt algu atstādinātajam darbiniekam.
Ja pēc atstādināšanas maksimālā perioda – trim mēnešiem – darbinieks bez objektīva iemesla nav saņēmis sertifikātu, darba devējam būs tiesības pārtraukt darba attiecības, izmaksājot pabalstu vienas mēnešalgas apmērā.
Tāpat Saeima pieņēmusi grozījumus likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu". Tie paredz, ka darbnespējas lapas apmaksa tiks veikta tikai gadījumā, ka cilvēks, kas bijis spiests ņemt slimības lapu, bijis vakcinēts pret Covid-19 vai saņēmis ārstu konsilija slēdzienu par nepieciešamību atlikt vakcināciju.
Atgādināsim, ka par lēmumu sašutusi deputāte Jūlija Stepaņenko. Viņa paziņoja, ka grozījumi ir "kliedzošs cilvēktiesību pārkāpums", radīs grūtības ekonomikā un novedīs cilvēkus līdz izmisumam.