RĪGA, 24. februāris – Sputnik. Saskaņā ar KPV LV līdera Artusa Kaimiņa sniegto informāciju, sestdien, 23. februārī, kvoruma trūkuma dēļ nenotika ieplānotā partijas locekļu sanāksme.
Lieta tajā, ka kvorumam nepieciešams savākt 334 cilvēkus, taču sestdienas sanāksmei reģistrējās vien 220 cilvēki. Tagad, saskaņā ar likumu, valde divu nedēļu laikā sasauks jaunu partijas locekļu sanāksmi.
Neskatoties uz to, to priekšā, kuri tomēr bija ieradušies uz KPV LV sanāksmi, uzstājās iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens. Viņš paziņoja, ka tuvākajā laikā kļūs redzami Latvijas iekšējās korupcijas apkarošanas rezultāti, vēsta TVnet.lv.
Pēc viņa sacītā, tiks aizturēti negodīgi iekšlietu sistēmas darbinieki, lai maksimāli to attīrītu.
Ģirģens atzīmēja, ka jau apspriedis iekšējās korupcijas problēmu ar atbildīgo iestāžu vadītājiem un grasās strādāt IeM darbinieku izglītotības celšanā un iekšējās drošības stiprināšanā.
Tāpat IeM vadītājs atbildēja uz izteicieniem par to, ka KPV LV nebija jāiet valdībā, tā vietā bija jāsarīko ārkārtas vēlēšanas. Viņš paziņoja, ka ārkārtas vēlēšanas var pieprasīt vien gadu pēc Saeimas darba uzsākšanas, un ja KPV LV nebūtu iekļuvusi valdībā, partijā diez vai ieklausītos.
Taču ministrs pateica, ja politiskie konkurenti necienīs partijas pozīciju, un situācija nemainīsies, KPV LV izies no valdības sastāva.
Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro arī uzstājās nenotikušajā KPV LV sanāksmē un atskaitījās, ka izstrādā normatīvos aktus obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanai.
Arī labklājības ministre Ramona Petraviča uzstājās ar paziņojumu norādot, ka viņas nozarē ir ļoti daudz darba un, tostarp, ministrijai stāv uzdevums samazināt nevienlīdzību Latvijas sabiedrībā. Petraviča iedrošināja klātesošos, ka partijas priekšvēlēšanu solījumi tiks izpildīti, un pauda cerību, ka pagūs iekļauties jaunajai Saeimai atvēlētajos četros gados.
Iepriekš ziņots par Alda Gobzema izslēgšanu no KPV LV. Iesniegumu ar prasību izslēgt Gobzemu iesniedza Artuss AKimiņš un vēl daži deputāti. Kā tika norādīts, sīvā cīņa abu KPV LV partijas līderu – Gobzema un Kaimiņa starpā apdraudēja valdības stabilitāti.