Latvijā

Elektroenerģijas cena Latvijā gada laikā pieaugusi 2,6 reizes

Tarifi elektroenerģijas tirgū pēdējā laikā būtiski pieauguši, it īpaši Baltijas valstīs un Somijā, ņemot vērā salu, atjaunojamās enerģijas ražošana nelielos apjomus, fosilās degvielas augstās cenas, kā arī rekordaugsto CO2 kvotu cenu.
Sputnik
RĪGA, 7. janvāris — Sputnik. Elektroenerģijas vidējā cena Latvijas tirdzniecības zonā biržā Nord Pool pērn sastādīja 88,78 eiro par megavatstundu. Tā ir 2,6 reizes lielāka nekā gadu iepriekš, vēsta elektroenerģijas padeves sistēmas operators "Augstsprieguma tīkls", vēsta Mixnews.
Latvijā
Valdība kompensēs iedzīvotājiem pusi no elektroenerģijas sistēmas pakalpojuma izmaksām
2021. gada decembrī elektroenerģijas vidējā cena valstī sasniegusi 207,4 eiro par megavatstundu – pieckārt vairāk nekā 2020. gada decembrī.
2021. gada decembrī elektroenerģijas cenas sasniegušas vēsturisko rekordu: 7. decembrī pl. 8:00 tās cena sastādīja 1000,07 eiro par megavatstundu, bet vidējā diennakts cena Baltijas valstīs un Somijā – 469,03 eiro par megavatstundu. "Augstsprieguma tīkls" paskaidroja, ka tāds cenu lēciens saistīts ar elektroenerģijas patēriņa pieaugumu Baltijā un Skandināvijas valstīs stiprā sala dēļ, kā arī lielāko TES slēgšanu Baltijā remontdarbu dēļ mēneša pirmajā pusē, - tas radījis jaudas deficītu 1300 MW apmērā.
Decembrī imports no ES uz Baltijas valstīm samazinājās par 2% salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi – importēti 935 310 MWh elektroenerģijas. Imports no trešajām valstīm samazinājās apmēram par trešo daļu – piegādātais apjoms sastādīja 295 988 MWh.
Latvijā
Elektrības cenas Latvijā pārsniegušas rekordu: cik tagad nāksies maksāt
Pērnā gada decembrī jaunu rekordu sasniedza arī gāzes un oglekļa dioksīda izmešu kvotu cenas – 92,37 eiro par MWh un 80,1 eiro par tonnu CO2. Arī šis faktors būtiski ietekmējis elektroenerģijas cenas. Gāzes cena pērnā gada decembrī vairāk nekā seškārt pārsniedza 2020. gada decembra rādītājus, bet vidējā cena par visu pagājušo gadu pieaugusi četrkārt. Savukārt CO2 izmešu kvotas pērnajā gadā pieaugušas 2,4 reizes – no 33,51 eiro par tonnu janvārī līdz 80,1 eiro par tonnu decembrī.