Latvijā

Bezdarbs Latvijā samazinājies līdz 2019. gada līmenim

Augusta faktiskā bezdarba līmenis salīdzināms ar 2019. gada decembra radītāju.
Sputnik
RĪGA, 22. septembris — Sputnik. Faktiskais bezdarba līmenis Latvijā šī gada augustā bija 6,9%, kas, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, ir par 0,6 procentpunktiem zemāks, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
Sieviešu bezdarba līmenis augustā samazinājās par 0,4 procentpunktiem — līdz 5,7%, bet vīriešu — samazinājās par 0,7 procentpunktiem, līdz 8,1%.
Latvijā
Nodarbinātības aģentūrā pastāstīja, kam visgrūtāk atrast darbu Latvijā
Nodarbinātības valsts aģentūrā reģistrētais bezdarba līmenis bija 6,5%, kas ir par 0,6 procentpunktiem zemāks nekā jūlija rādītājs.
Salīdzinot ar pagājušā gada augustu, faktiskā bezdarba līmenis samazinājies par 1,5 procentpunktiem, bet reģistrētā bezdarba līmenis — par 1,7 procentpunktiem.
2021. gada augustā Latvijā bija 64,7 tūkstoši bezdarbnieku (26,8 tūkstoši sieviešu un 37,9 tūkstoši vīriešu), kas ir par 5,5 tūkstošiem mazāk nekā jūlijā un par 17,1 tūkstošiem mazāk nekā pērn, kad valstī jau piecus mēnešus darbojās ārkārtas situācijas režīms saistībā ar COVID-19 pandēmiju. Bezdarbnieku skaits mēnesī samazinājās par 1,8 tūkstošiem, bet vīriešu – par 3,7 tūkstošiem.
Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas 2020. gada novembrī, kad lielākā daļa klātienes pakalpojumu bija ierobežota vai vispār nebija pieejama, bezdarbnieku skaits samazinājās par 10,9 tūkstošiem.
Latvijā
Maksā vai mirsti! Sociālās iemaksas Latvijā un Ginesa rekordu grāmata
Iepriekš ziņots, ka saskaņā ar personāla atlases, attīstības un atalgojuma pētījumu kompānijas "Fontes" pētījumu, Latvijā darbinieku atalgojums 2021. gadā ir pieaudzis par 5,9%.
2021. gadā mēneša pamatalga visvairāk pieauga Rīgā – par 6%, bet gada kopējā alga visvairāk pieauga Kurzemē – par 6,7%.
Mēneša pamatdarba alga palielinājās 57,4% darbinieku, gada kopējais atalgojums - 66,5% darbinieku. Turklāt vairāk nekā ceturtdaļai darbinieku (28,1%) gada kopējā darba alga samazinājās. To var izskaidrot ar mēneša un ceturkšņa prēmiju izmaksas samazinājumu par 3%, kā arī ar nelielu darbinieku skaita samazināšanos, kuri saņem mainīgās piemaksas, garantētās prēmijas un piemaksas. Kopumā mainīgo atalgojuma daļu saņem 78% darbinieku.
Nozīmīgākais algu pieaugums (no 9% līdz 15%) novērots dažādos amatos informācijas tehnoloģiju nozarē, biznesa un operacionālās darbības analīzē, finanšu analīzē, plānošanā un vadībā, datu analīzē, produktu grupas vadībā un loģistikā. Tāpat ievērojami palielinājās atalgojums vecākiem speciālistiem digitālajā mārketingā un grafiskajā dizainā, radošo darbu speciālistiem, kā arī apsardzes un drošības speciālistiem un jaunākajiem speciālistiem grāmatvedībā un transporta nozarē.
Latvijā
Cilvēki paliks uz ielas bez darba: bizness ceļ trauksmi 1. jūlija nodokļu reformas dēļ