Latvijā

"airBaltic" uzņem apgriezienus, taču pasažieru vēlmes mainījušās. Kādas ir perspektīvas?

Jūlijā Latvijas nacionālā aviokompānija pārvadājusi par 90% vairāk pasažieru nekā jūnijā, bet, pēc kompānijas direktora Martina Gausa, tas nenozīmē, ka "airBaltic" sāk atgūties no krīzes.
Sputnik
RĪGA, 30. jūlijs — Sputnik. Lai gan Latvijas nacionālajai aviokompānijai "airBaltic" jūlijā izdevies pārvadāt par 90% vairāk pasažieru nekā jūnijā, aviokompānijas nākotne ir ļoti miglaina, raksta BВ.lv.
2021. gada pirmajā pusgadā airBaltic pārvadāja vairāk nekā 328 000 pasažieru: 44 400 - janvārī, 23 500 - februārī, 29 200 - martā, 49 000 - aprīlī, 67 300 - maijā un 114 700 - jūnijā.
Latvijā
"Ryanair" direktors paskaidroja, kāpēc nolemts atvērt lidmašīnu bāzi Rīgā pandēmijas laikā
"airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss skaidroja, ka jūnija skaitļi var neatkārtoties augustā, lai gan aviokompānija cer uz pasažieru plūsmas palielināšanu. Ja tendence saglabāsies, tad gada beigās pārvadāto pasažieru skaits varētu sasniegt divus miljonus. Pagaidām rezervāciju skaits pieaug katru nedēļu. Uzņēmuma pakalpojumus galvenokārt izmanto Latvijas iedzīvotāji.
"Bet mēs nezinām, kas notiks," teica Gauss.
Viņš uzsver, ka ir grūti prognozēt situāciju, jo pasažieri rezervē biļetes vien 4-6 nedēļas iepriekš, kas apgrūtina ilgtermiņa prognozes.
"Tātad, mēs redzam, kas būs septembrī, bet mēs neredzam, kas būs oktobrī, novembrī un decembrī," sacīja Gauss.
Gauss arī pastāstīja par situāciju ar darbinieku atgriešanos darbā. Krīzes sākumā no aviokompānijas tika atlaisti aptuveni 700 cilvēki, un pagaidām tikai aptuveni 140 no tiem tika pieņemti darbā.
Kā "šķirot" iebraucējus? Kariņš baidās no jauniem koronavīrusa paveidiem
Atgādinām, ka, saskaņā ar Kantar aptaujas rezultātiem, divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju (65%) šovasar negrasās izbraukt ārpus Latvijas. Katrs ceturtais (24%) plāno šādu ceļojumu, bet 2% norādījuši, ka jau ir paspējuši apmeklēt ārzemes jūnijā. Gandrīz katrs desmitais respondents nevarēja sniegt konkrētu atbildi.
Puse no tiem, kuri tomēr plāno izbraukt uz ārzemēm, kā galamērķi ir norādījuši Eiropas Savienības, taču ne Baltijas valstis. Katrs trešais (35%) grasās doties uz Igauniju vai Lietuvu. Vēl 20% plāno doties ārpus ES, bet 2% aptaujāto nav snieguši konkrētu atbildi šajā jautājumā.