Latvijā

Fantastiski plāni: Latvijā uzbūvēs vairāk nekā 1000 km ātrgaitas autoceļu

Darbi sadalīti trīs posmos – līdz 2030. gadam plānots uzbūvēt 194,3 km, no 2030. līdz 2035. gadam – 224 km, no 2035. līdz 2040. gadam – 637,5 km ātrgaitas autoceļu.
Sputnik
RĪGA, 28. jūnijs - Sputnik. Patlaban galvenā prioritāte valsts ceļu attīstībā ir aptuveni 1055 kilometri ātrgaitas autoceļu, raksta Tvnet.lv, atsaucoties uz Satiksmes ministriju.
Patlaban vērtēts, ka valsts galveno ceļu pārbūve 1000 km garumā 2020. gada cenās izmaksās aptuveni 5,206 miljardus eiro. Pie tam katra projekta precīzas izmaksas iespējams aplēst tikai pēc detalizētas apstrādes. Izmaksas ir atkarīgas no objekta atrašanās vietas, sarežģītības līmeņa un citiem faktoriem.
Latvijā
Tādi arī ir: cik Latvijas iedzīvotāju ir apmierināti ar ceļu stāvokli valstī
Satiksmes ministrijas ziņojumā teikts, ka svarīgāko ceļu rekonstrukcija nepieciešama ātras un drošas satiksmes vajadzībām. Divjoslu ceļa pārbūve par daudzjoslu ceļu ar atsevišķām braucamajām daļām var novērst bīstamākos ceļa satiksmes negadījumus – sadursmes ar pretī braucošām automašīnām, kas bieži noved pie nāves vai nopietnām sekām.
Ministrija atsaucās uz vairākās valstīs organizētiem pētījumiem par to, ka CSNg uz automaģistrālēm ir par 50-90% retāki salīdzinājumā ar divjoslu koplietošanas ceļiem. "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) prognozē ceļu satiksmes negadījumu skaita lejupslīdi šajos iecirkņos par 50%, tātad – 347 CSNg, ieskaitot 111 avārijas ar cietušajiem un 13 avārijas ar letālu iznākumu gadā.
Ceļi ar defektiem: LVC sola atlīdzību par bojāto transportlīdzekli
SM atzīmēja, ka valsts galveno ceļu pārbūve par divjoslu ceļiem uzlabos ceļa apstākļu kvalitāti, transporta plūsma būs vienmērīgāka, noteiktu transporta plūsmu gaidīšanas laiks būtiski samazināsies vai izzudīs pilnībā.
Vienmērīgam braucienam raksturīgs mazāks degvielas patēriņš – viens no siltumnīcas gāzu izmešu galvenajiem iemesliem. LVC vērtē, ka ātrgaitas autoceļu būve valsts galveno ceļu tīklā mazinās autotransporta radītos siltumnīcas gāzu izmešus aptuveni par 16% gadā.