02:17 03 Decembris 2016
Tiešraide
Piemineklis Pieklājīgajiem cilvēkiem Krimā. Foto no arhīva

Deputāti no Itālijas ieradušies Krimā, neskatoties uz valdības aizliegumu

© Sputnik / Taras Litvinenko
Pasaulē
Saņemt īso saiti
26

Liela Itālijas reģionālo padomju un uzņēmēju aprindu pārstāvju delegācija uzturas Krimā ar trīs dienas ilgu vizīti.

RĪGA, 14. oktobris — Sputnik. Šodien Krimā ar vizīti ieradusies plaša delegācija no Itālijas. Veneto apgabala reģionālā parlamenta deputāts Stefano Valdegamberti paziņoja, ka Itālijas valdība aizliegusi delegācijas vizīti Krimā, taču tā ir notikusi, jo Veneto vietējie iedzīvotāji vēlas sadarboties ar Krieviju, ziņo RIA Novosti.

Liela Itālijas reģionālo padomju un uzņēmēju aprindu pārstāvju delegācija uzturas Krimā ar trīs dienas ilgu vizīti. Viņus gaida plaša darba programma: tikšanās ar Krimas Republikas un Sevastopoles valdībām, līgumu parakstīšana, lietišķas pārrunas, iepazīšanās ar uzņēmumu darbību un Krimā realizētajiem biznesa projektiem. Delegāciju veido piecu Itālijas reģionu — Veneto, Ligūrijas, Lombardijas, Toskānas un Emīlijas-Romankas pārstāvji. Braucienu organizēja fonds "Jaltas starptautiskais ekonomiskais forums" sadarbībā ar Krimas valdību.

"Itālijas valdība aizliedza mums šeit ierasties. Taču, pirms uzklausīt valsts balsi, mēs uzklausām tautu. Mūsu uzņēmēji un mūsu iedzīvotāji prasa celt nevis barjeras, bet tiltus," — pavēstīja Stefano Valdegamberti, tiekoties ar Krimas parlamenta vaditāju Vladimiru Konstantinovu.

Pēc itālu politiķa domām, Eiropas Savienības, tostarp arī Itālijas sankciju politika pret Krieviju un Krimu ir kļūdaina un nepamatota.

"Mūs pārsteidz, ka dažas Eiropas iestādes nepiekrīt mūsu viedoklim par to, ka vara pieder tautai, nevis kaut kādiem abstraktiem institūtiem," — uzsvēra deputāts.

Itāļu vizītes oficiālā daļa sākās ar pastaigu Simferopoles centrā un fotosesiju pie Pieklājīgajiem cilvēkiem veltītā pieminekļa.

Pēc temata

EPPA savā rezolūcijā nosodīja Valsts domes vēlēšanās Krimā
Vēl viena Itālijas reģiona padome izskatīs rezolūciju par Krimas atzīšanu
Lepēna solīja atzīt Krimu par Krievijas teritoriju, ja kļūs par Francijas prezidenti

Galvenie temati

 • Islāma valsts kaujinieks

  Teroristu grupējums uzbrukumiem Rietumos attīsta jaunas taktikas, un eksperti uzskata, ka visticamākais mērķis ir Francija, tomēr uzbrukumu risks pastāv arī Beļģijā, Nīderlandē, Lielbritānijā un Vācijā.

  10
 • Ārste. Foto no arhīva.

  Ģimenes ārstus satrauc divi jautājumi: e-veselības sistēmas ieviešana un atalgojuma jautājums. Lai gan viens no jautājumiem šodien daļēji atrisināts, atalgojuma pieaugums visiem nozares mediķiem nākamgad nav plānots.

  6
 • Krievijas prezidents Vladimirs Putins

  Dokumentā apkopoti galvenie principi, uz kuru pamata tiks veidota ārpolitiskā saziņa ar citām pasaules valstīm. Īpaša uzmanība piešķirta bruņojuma samazināšanai, attiecībām ar ASV un NATO, situācijas attīstībai Sīrijā, kā arī Krievijas politikai austrumu virzienā.

  24