14:58 15 Novembris 2019
Tiešraide
  • USD1.0997
  • RUB70.4908
Tanks Abrams militārās tehnikās parādē Tallinā. Foto no arhīva

ASV piedāvā jaunu veidu, kā samazināt Eiropas "atkarību" no Krievijas

Kaitseväe Peastaap
Pasaulē
Saņemt īso saiti
51

Ar attiecīgu likumprojektu uzstājās kongresmenis Eliots Engels.

RĪGA, 21. jūnijs – Sputnik. ASV Kongresā piedāvāja izsniegt NATO Austrumeiropas dalībvalstīm kredītus ar mērķi samazināt to "atkarību" no Maskavas. Ar attiecīgu likumprojektu uzstājās kongresmenis Eliots Engels, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz RT.

Dokumentā tiek paziņots, ka daudzi ASV alianses sabiedrotie tupina izmantot padomju ieročus, kas liek tiem iegādāties no Maskavas šīs tehnikas rezerves daļas, savukārt finanšu iespēju iegādāties jaunus ieročus šīm valstīm nav.

Turklāt dokumentā ir teikts, ka tas negatīvi ietekmē to mijiedarbību ar ASV tehniku un rada grūtības amerikāņu karavīriem. Tāpat tiek norādīts, ka ASV ir jāpalīdz alianses sabiedrotajiem "agresīvās" Krievijas atgriešanās dēļ.

Likumprojektā tiek minētas valstis, kuras iestājās NATO pēc 1999. gada 1. marta. Šiem kritērijiem atbilst tādas valstis, kā Albānija, Bulgārija, Ungārija, Latvija, Lietuva, Polija, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Horvātija, Melnkalne, Čehija un Igaunija.

Likumprojekta atbalstīšanas gadījumā kredīts tiks piešķirts ne ilgāk kā uz 12 gadiem, turklāt finanšu atbalsts tiks piešķirts tikai pēc ASV valsts sekretāra apstiprinājuma, ka konkrētais alianses loceklis grasās paaugstināt militāros izdevumus līdz 2% no IKP, kā arī atbalsta "demokrātijas vērtības".

Pēc temata

ASV aicina Baltiju stāties kredītu verdzībā. Galvenais – novājināt Krieviju
Nosauktas valstis, kas drīz iznīcinās pašas sevi
Eksperts: Lietuva cer ar ASV palīdzību ieņemt "nopietnu vietu" ES
Financial Times: Latvija pieņem lēmumus ASV spiediena ietekmē

Galvenie temati