11:20 22 Oktobris 2019
Tiešraide
  • USD1.1173
  • RUB71.1373
WikiLeaks dibinātājs Džulians Asanžs

Zviedrijas tiesa atteikusies arestēt Džulianu Asanžu

© REUTERS / HENRY NICHOLLS
Pasaulē
Saņemt īso saiti
40

WikiLeaks dibinātāja Džuliana Asanža advokāts jau paziņoja, ka viņa aizstāvamais var personīgi ierasties Zviedrijā, lai sadarbotos ar izmeklēšanu, jo viņam nekas nav slēpjams.

RĪGA, 4. jūnijs — Sputnik. Upsalas pilsētas (Zviedrija) apgabala tiesa noraidījusi valsts prokuratūras lūgumu arestēt WikiLeaks dibinātāju Džulianu Asanžu, kuru Zviedrijā apsūdz par seksuāla rakstura noziegumiem, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RIA Novosti.

Tiesnese, kas uzņēmusies procesa vadību norādīja: "Viens no prokuratūras argumentiem aresta pieprasījumam bija nepieciešamība turpināt izmeklēšanu, taču iepriekšējais aresta orderis tika izsniegts, kad Asanžs uzturējās Ekvadoras vēstniecībā, bet pašlaik viņš izcieš cietumsodu Lielbritānijā."

WikiLeaks dibinātāja advokāts Pērs Samuelsons jau paziņojis, ka viņa aizstāvamais var personīgi ierasties Zviedrijā, lai sadarbotos ar izmeklēšanu, jo viņam nekas nav slēpjams.

"Nākamais solis – apspriesties ar juristiem Lielbritānijā, iespējams, no jauna doties uz Lielbritāniju un apspriest šo jauno situāciju lietā. Lai paskatītos, ko mēs varam izdarīt tālāk," piebilda Samuelsons.

Iepriekš vēstīts, ka Džulians Asanžs izpelnījies slavu visā pasaulē, kad viņa interneta resursā WikiLeaks tika uzsāktas dokumentālu materiālu publikācijas, kas liecina par amerikāņu karavīru noziegumiem Irākā un Afganistānā.

Tāpat žurnālists publiskoja fragmentus to ASV valsts iestāžu slepenās sarakstes un amerikāņu diplomātu ziņojumiem par situāciju valstīs, kurās viņi strādā.

Šī gada aprīlī Asanžs tika aizturēts saskaņā ar 2012. gadā izsniegto orderi par viņa neierašanos tiesā, kā arī saskaņā ar Zviedrijas un ASV varasiestāžu prasībām. 1. maijā viņam tika piespriesta brīvības atņemšana uz 11,5 mēnešiem par atbrīvošanas nosacījumu pārkāpumu. Drīz pēc tam Zviedrijas prokuratūra atsāka izmeklēšanu Asanža lietā.

ASV varasiestādes izvirzījušas Asanžam apsūdzības par spiegošanu un slepenas informācijas atklāšanu. Tagad viņam draud cietumsods uz laiku līdz 175 gadiem. Tiesai nāksies pieņemt lēmumu par žurnālista ekstradīciju uz ASV. Tiesvedība šajā lietā turpināsies 12. jūnijā.

Pēc temata

Asanžs ir arestēts: Ekvadora izdevusi britu policijai WikiLeaks dibinātāju
Anonymous biedrība iesaka Londonai labprātīgi atbrīvot Asanžu
Džulianu Asanžu ar spēku izveda ārā no Ekvadoras vēstniecības
Džuliana Asanža tēvs saista dēla arestu ar ASV dolāru un Ekvadoras parādiem

Galvenie temati