16:21 18 Septembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1026
  • RUB70.7241
Jānis Jukša

Jukša: ne velti zēnu Anglijā sita ar kliedzieniem par Krieviju

из личного архива Яниса Юкши
Pasaulē
Saņemt īso saiti
116

Krievijas pieminēšana kautiņa laikā Lielbritānijas skolā, kura rezultātā tika piekauts zēns no Latvijas, ir toksiski negatīva, paziņoja profesors Jānis Jukša.

RĪGA, 18. maijs – Sputnik. Zēns no Latvijas tika piekauts konfliktā skolā Būtlas pilsētā Lielbritānijā. Kautiņa laikā izskanēja kliedzieni "Brauc atpakaļ uz Krieviju". Advokāts, profesors, sabiedriskais darbinieks Jānis Jukša paziņoja, ka Krievijas pieminēšana šajā kontekstā ir toksiski negatīva.

"Minētās personas nosaukšana par krievu ir ne tikai negatīva, tā ir toksiski negatīva. Tādējādi šī persona faktiski tiek padzīta no konkrēta saziņās loka... Neatkarīgi no tā, pret ko tā izmantota – pret ebreju, kazahu vai latvieti, vārds "krievs" šeit ir toksisks. Tas bija izdarīts tīšām," Jukša uzsvēra intervijā Sputnik Latvija.

Iepriekš Mersisaidas grāfistes policijas pārstāvis pastāstīja aģentūrai RIA Novosti, ka kārtības sargi sākuši izmeklēt incidentu Hillside High School skolā Būtlas pilsētā, kur 12 gadus vecajam Edvardam Purgailim uzbrucis vecāks skolēns. Cietušais saņēmis vairākus sitienus pa galvu un tika nogādāts slimnīcā izmeklēšanai, paskaidroja policijas pārstāvis.

Galvenie temati