15:06 16 Septembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1096
  • RUB71.2243
Ferma kriptovalūtas rakšanai

ASV aizturēts kriptovalūtas OneCoin dibinātājs

© Sputnik / Евгений Биятов
Pasaulē
Saņemt īso saiti
206

Tiek ziņots, ka kriptovalūtu OneCoin izmanto vairāk nekā trīs miljoni cilvēku visā pasaulē.

RĪGA, 10. marts – Sputnik. ASV sakarā ar aizdomām par krāpniecību aizturēts viens no "kriptovalūtu piramīdas" OneCoin dibinātājiem bulgārs Konstantīns Ignatovs, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz ASV tieslietu ministrijas paziņojumu.

"Konstantīns Ignatovs tika arestēts 2019. gada 6. martā Losandželosas starptautiskajā lidostā sakara ar apsūdzību krāpniecības sazvērestībā, kas saistīta ar viņa starptautiskās piramīdas līdera lomu, kas iekļāva krāpnieciskās kriptovalūtas ar nosaukumu "OneCoin" pārdošanu," - teikts Ņujorkas Dienvidu apgabala prokuratūras paziņojumā Tieslietu ministrijas mājaslapā.

Tiek ziņots, ka aizturēta arī Ignatova māsa, Ruža Ignatova, kura ir kompānijas OneCoin dibinātāja un pirmā vadītāja. Viņa tiek apsūdzēta elektroniskā krāpniecībā, krāpniecībā ar vērtspapīriem un naudas atmazgāšanā.

"Nepatiesas informācijas rezultātā, kuru Ignatovs, Ignatova un citi sniedza par OneCoin, upuri visā pasaulē investēja miljardiem dolāru krāpnieciskajā kriptovalūtā. Pēc aresta Ignatovs stājās pasaules tiesas priekšā Kalifornijas centrālajā apgabalā un tika apcietināts sakarā ar apsūdzību, kura norādīta tiesas sūdzībā," - tiek ziņots prokuratūras iesniegumā.

Pēc FIB direktora vietnieka Viljama Svīnija-jaunākā sacītā, "kriptovalūtai OneCoin" nav reālas vērtības un tā nevar tikt izmantota jebkādu preču vai pakalpojumu iegādei.

Kā tiek ziņots paziņojumā, kompānija OneCoin Ltd. bāzējas Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā. To 2014. gadā nodibinājusi Ruža Ignatova, kura bija OneCoin galvenā vadītāja līdz 2017. gada oktobrim, kad viņa pārstāja rādīties publikā. 2018. gada vidū kompānijas direktora amatu ieņēma Ignatovas jaunākais brālis Konstantīns. Šobrīd kompānija turpina funkcionēt, "kriptovalūtu OneCoin" izmanto vairāk nekā trīs miljoni cilvēku visā pasaulē.

Pēc temata

Kopējā kriptovalūtu kapitalizācija pārsniegusi 500 miljardus dolāru
Latvijā dzimušais kriptovalūtas miljonārs ierindots Forbes reitingā
Igaunijas Bankas vadītājs prognozē bēdīgu galu kriptovalūtām

Galvenie temati