22:11 18 Jūlijs 2019
Tiešraide
  • USD1.1216
  • RUB70.6478
 Vācijas aizsardzības ministre Ursula fon der Laiena

Vācijas aizsardzības ministre paziņojusi, ka Ķīnas raķetes apdraud Krieviju

AP Photo/Markus Schreiber
Pasaulē
Saņemt īso saiti
68

Krievijas Federācijas Padomes pārstāvji atzīmēja, ka tamlīdzīgi apgalvojumi saistīti ar Vācijas vēlmi reanimēt Līgumu INF un iesaistīt tajā jaunus dalībniekus.

RĪGA, 5. marts – Sputnik. Ķīnas raķetes apdraud Krieviju, tāpēc Pekinai vajadzētu pievienoties Līgumam par vidēja un maza darbības attāluma raķešu likvidāciju (INF), paziņojusi Vācijas aizsardzības ministre Ursula fon der Laiena, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz RIA Novosti.

Intervijā žurnālam Focus ministre atgādināja, ka Krievijas teritorija atrodas Ķīnas vidēja darbības attāluma raķešu aizsniedzamības zonā un Maskavai būtu jābūt ieinteresētai panākt Ķīnas valdības pievienošanos INF.

Komentējot šo viedokli, Krievijas Federācijas Padomes senators Vladimirs Džabarovs uzsvēra, ka ministres paziņojumi neatbilst patiesībai. Pēc viņa domām, Vācija, saprotot, ka INF reanimācijai nepieciešams lielāks skaits dalībnieku, sākusi "zondēt augsni". Patlaban Berlīne cenšas izprast, kāds ir Ķīnas viedoklis.

Minēto viedokli Vācijas politiķe paudusi pēc ASV prezidenta Donalda Trampa lēmuma izstāties no Līguma par vidēja un maza darbības attāluma raķešu likvidāciju. Atbildot uz šo lēmumu, Krievijas prezidents Vladimirs Putins atzīmēja, ka Vašingtonai vajadzēja sniegt godīgu skaidrojumu par izstāšanos no vienošanās, nevis izmantot izdomātas apsūdzības pret Krieviju.

Putins atgādināja, ka tieši ASV ir pārkāpušas vienošanos. Cita starpā amerikāņi izvieto Polijā un Rumānijā starta iekārtas, kurās iespējams izmantot raķetes Tomahawk. Prezidents uzvēra, ka Maskava ir gatava nekavējoties reaģēt, ja Eiropā parādīsies amerikāņu raķetes.

Pēc temata

Kā līguma INF laušana ietekmēs Baltijas valstis
ASV vēstnieks pieprasa no Vācijas naudu. Daudz naudas
Eksperti: ne velti igauņi uztraucas par raķešu parādīšanos valsts teritorijā
Kādiem nolūkiem Varšava pērk amerikāņu raķetes

Galvenie temati