03:40 18 Jūnijs 2019
Tiešraide
  • USD1.1234
  • RUB72.1432
Protesta akcija pie Krievijas vēstniecības Kijevā. Foto no arhīva

"Demokrātija" Banderas stilā: par krievu valodu – gāz pa seju

© Sputnik / Стрингер
Pasaulē
Saņemt īso saiti
55

Ukrainā pazīstama Banderas pielūdzēja pastāstījusi, kā vajadzētu rīkoties ar krievvalodīgajiem tautiešiem, kuri neatzīst ukraiņu valodas izcilību.

RĪGA, 10. janvāris — Sputnik. Pret Ukrainas iedzīvotājiem, kuri dod priekšroku krievu valodai, jāliek lietā vardarbība – jāsit. Par to intervijā izdevumam "Zoločov.NET" paziņoja bijusī parlamenta deputāte Irina Fariona, vēsta RIA Novosti.

"Neko nedomāju viņiem teikt, vienkārši novelc kurpes un gāz pa seju, tas arī viss," – klāstīja rusofobe.

Viņasprāt, Ukrainas pilsoņiem, kuri atsakās atzīt "movas" izcilību starp citām valodām, ir jāpamet Ukrainas teritorija. Fariona aicināja valdību nesniegt nekādu atbalstu krievvalodīgajiem iedzīvotājiem, iestājoties augstākajās mācību iestādēs un iekārtojoties darbā.

Sarunas laikā ar žurnālistiem aiz Farionas muguras bija redzams Stepana Banderas portrets. Bijusī deputāte atzinās, ka šī ukraiņu nācijas pārstāvja dzimšanas diena viņai ir svēta.

Irina Fariona jau vairākkārt nākusi klajā ar atklāti rusofobiem izteikumiem. Iepriekš Sputnik Igaunija vēstīja, ka, pēc viņas domām, krievvalodīgie Ukrainas iedzīvotāji esot "hibrīdi, atkritēji, nodevēji, renegāti", viņiem neesot tiesību dēvēties par ukraiņiem.

Mediju virsrakstos Farionas vārds pirmo reizi parādījās 2010. gada februārī, kad tika publicēts video ieraksts, kurā viņa uzstājas bērnudārzā un aicina bērnus neizmantot vārdu krieviskos variantus. Viņa klāstīja, ka "vārdi "Vaņa", "Maša" – ir riebīgas ukraiņu valodas formas".

Patlaban banderoviete ir profesore Ļvovas nacionālajā universitātē.

Pēc temata

Rusofobijas briesmas
Ukraina mācās no Latvijas cīnīties pret izglītību krievu valodā
Putins: Ukrainai ir palikusi tikai viena prece, ko tirgot
"Krievu pasaules taustekļi". Kur bijušajā PSRS iepotē rusofobiju

Galvenie temati