11:39 26 Jūnijs 2019
Tiešraide
  • USD1.1388
  • RUB71.4389
Anatolijs Ļebedevs

IT drošības eksperts: banku mobilās un tiešsaistes lietotnes "izdāļā" naudu hakeriem

из личного архива автора
Pasaulē
Saņemt īso saiti
41

Viedtālruņos un planšetdatoros uzstādītās banku lietotnes visbiežāk pakļautas hakeru uzbrukumiem – ļaundariem vienkāršāk zagt naudu no tiem, atzīmēja Krievijas eksperts IT drošības jautājumos Anatolijs Ļebedevs.

RĪGA, 8. janvāris – Sputnik. Patlaban hakeru uzbrukumiem visbiežāk pakļautas finanšu lietotnes un ar banku maksājumiem saistītās sistēmas, un nav nozīmes tam, vai programmas uzstādītas jūsu datorā, planšetdatorā, mobilajā tālrunī vai citos modernajos gadžetos. Uzlaušanas motīvs nemainās – no tām zagt naudu ir vienkāršāk, Sputnik Baltkrievija pastāstīja Baumana vārdā nosauktās Maskavas Valsts tehniksās universitātes Informācijas drošības katedras vadītāja vietnieks Anatolijs Ļebedevs.

Hakeris
© Sputnik / Владимир Трефилов

"Hakeri vienmēr ir gudrāki nekā izstrādātāji, jo normāls izstrādātājs par savu prioritāro mērķi uzskata efektīvu sistēmas darbu normālos apstākļos. Tikai pēc tam parādās kiberdrošības speciālisti, un ortodoksālākie viņu vidū – tā saucamie "paranoīdi" – jau paceļ aizsardzību superaizsardzības līmenī. Te jābūt līdzsvaram – sistēmai ir labi jāstrādā un pie tam jābūt drošai... Var uzstādīt īstas bruņas, taču tad viss darbosies lēnām un slikti," – atzīmēja Ļebedevs.

Eksperts norādīja, ka ideālos apstākļos par pilnīgu datora un tajā esošās informācijas drošību iespējams runāt tikai tad, ja dators ir izslēgts, atvienots no tīkla un ieslēgts pazemes bunkurā.

Baumana vārdā nosauktās Maskavas Valsts tehniksās universitātes Informācijas drošības katedras vadītāja vietnieka Anatolija Ļebedeva komentārs sniegts radio Sputnik Baltkrievija ēterā.

Pēc temata

Nosaukti vīrusa-šantāžista Petya upuri Latvijā
Krievijas vēlēšanu komiteja informēja par hakeru uzbrukumu
Jūs esat uzlauzti: hakeri tikuši pie Latvijas ierēdņu un Valsts policijas parolēm
Pēc e-veselības sistēmas hakeri varētu uzbrukt partiju vietnēm

Galvenie temati