01:03 20 Jūnijs 2019
Tiešraide
  • USD1.1207
  • RUB71.7360
Ungārijas ĀM vadītājs Peters Sijarto

Ministrs atklāja ES un Krievijas lielo biznesu

© Sputnik / Максим Богодвид
Pasaulē
Saņemt īso saiti
26

Brisele uztur ar Maskavu daudz ciešākas attiecības, nekā cenšas parādīt, paziņoja Ungārijas ĀM vadītājs Peters Sijarto.

RĪGA, 10. oktobris — Sputnik. Briseles apsūdzības Budapeštai par pārlieki spēcīgu  satuvināšanos ar Krieviju ir nepamatotas — Eiropas Savienība pati atrodas ciešās attiecībās ar Krieviju, paziņoja Ungārijas ārlietu ministrs Peters Sijarto.

Diplomāts uzsvēra, ka Briselei ir daudz ciešākas attiecības ar Maskavu, taču tā vienkārši to slēpj. "Atšķirība vien tajā, ka viņi cenšas paslēpt lielo biznesu zem nenozīmīgiem strīdiem," citē Sijarto vārdus RIA Novosti, kurus viņš pateica intervijā Der Standard.

Diplomāts minēja Austrijas kanclera Sebastjana Kurca tikšanās piemērus ar Vladimiru Putinu, kuras gada laikā notikušas četras reizes; vairākas Krievijas un Francijas prezidentu telefonsarunas, kā arī Emanuela Makrona vizīte Ekonomikas forumā Sanktpēterburgā. Sijarto norādīja, ka bijis ļoti pārsteigts, kad enerģētikas pārrunās Maskavā "pie goda galda blakus Putinam" pamanīja četru lielāko Rietumu enerģētisko koncernu vadītājus.

Eiropas Savienība virzās nepareizā virzienā, paziņoja Ungārijas ĀM vadītājs. Pēc viņa domām, Eirokomisijai nepieciešamas kardinālas pārmaiņas — esošajā sastāvā tā demonstrē "nožēlojamus rezultātus".

"2019. gadā ES dalībvalstu skaits pirmo reizi samazināsies, Transatlantiskās attiecības, kuras līdz šim vienmēr bijušas stabilas, kļuvušas ļoti trauslas, pēdējo trīs gadu laikā ES notika 33 teroristu uzbrukumi, kuru rezultātā tika nogalināti vairāk nekā 300 cilvēku. Tas viss liecina par esošās komisijas izgāšanos," pārliecināts Sijarto.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja un Vācijas kanclere Angela Merkele pirms ES dalībvalstu vadītāju neformālā samita Zalcburgā sākšanas
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Rietumi un Krievija iesāka "sankciju karu" pēc notikumiem Ukrainā un Krimā. Eiropas Savienība un ASV ieviesa sankcijas pret Krieviju, pakāpeniski pārejot no tiešiem pasākumiem uz veselu ekonomiskas nozaru aizliegumiem. Atbildes kārtā Maskava noteica pārtikas embargo un uzņēma kursu uz importa aizvietošanu.

Saskaņā ar ANO speciālā ziņotāja jautājumos par vienpusējo piespiedu pasākumu negatīvo ietekmi uz cilvēktiesību īstenošanu Idrisa Džazairi datiem, no sankciju ieviešanas pret Krieviju ikmēnesi ES ekonomika izjūt 3,2 miljardu dolāru zaudējumus. Maskava vairākkārt paziņojusi, ka sarunu sankciju līmenī uzskata par neproduktīvu. Viedokļi par ierobežojošo pasākumu atcelšanas nepieciešamību pēdējā laikā ES valstīs skan arvien skaidrāk.    

Pēc temata

Veseris bumeranga lomā: Amerika brīdināta par Krievijai veltīto sankciju negatīvo ietekmi
Lavrovs ANO: Rietumvalstis pasludinājušas sevi par "pasaules līderiem"
Krievijas ĀM: Eiropas Savienība meklē ieganstu jaunām sankcijām pret Krieviju

Galvenie temati