05:38 21 Maijs 2019
Tiešraide
  • USD1.1167
  • RUB72.0519
Saūda Arābijas princis Muhameds ben Salmans al Saūds. Foto no arhīva

Saūda Arābija atteikusies maksāt ASV pēc Trampa prasības

© Sputnik / Алексей Дружинин
Pasaulē
Saņemt īso saiti
38

Šonedēļ, uzstājoties savu piekritēju priekšā Misisipi, ASV prezidents atklāja, ka viņam patīkot Saūda Arābijas karalis, taču viņš pat divas nedēļas nenoturētos bez ASV aizsardzības, tāpēc viņam par šiem pakalpojumiem jāmaksā.

RĪGA, 6. oktobris — Sputnik. Saūda Arābija nemaksās ASV par savu drošību, pavēstīja Saūda Arābijas troņmantinieks, princis Muhameds ben Salmans al Saūds intervijā aģentūrai Bloomberg, komentējot ASV prezidenta Donalda Trampa neseno prasību pret Rijādu, vēsta RIA Novosti.

Otrdien, uzstājoties savu piekritēju priekšā Misisipi, ASV prezidents atklāja, ka viņam patīkot Saūda Arābijas karalis, taču viņš pat divas nedēļas nenoturētos bez ASV aizsardzības, tāpēc viņam par šiem pakalpojumiem jāmaksā.

"Mēs neko nemaksāsim par savu drošību. Mēs uzskatām, ka viss bruņojums, ko esam saņēmuši no ASV, ir apmaksāts, mēs to neesam saņēmuši bez maksas. Kopš attiecību izveidošanās Saūda Arābijas un ASV starpā mēs visu pērkam par naudu," – apliecināja princis.

Salmans al Saūds atgādināja, ka pirms diviem gadiem Saūda Arābija iegādājusies bruņojumu citās valstīs, taču līdz ar Trampa nākšanu pie varas karaliste nolēmusi vēl desmit gadus ekipēt armiju ar Savienotajās Valstīs ražoto bruņojumu – 60% ieroču Saūda Arābija iepirka ASV, bet 40% — ražoja pašu mājās, izmantojot ASV tehnoloģijas, kam Rijāda plāno atvēlēt 400 miljardus dolāru.

"Vienošanās paredzēja, ka daļa bruņojuma tiks ražota Saūda Arābijā. Pateicoties tam, izveidosies darba vietas abās valstīs. Ļoti laba tirdzniecība abām valstīm, kas veicina ekonomisko izaugsmi, kā arī palīdz stiprināt mūsu drošību," – piebilda Saūda Arābijas troņmantinieks.

Pēc temata

Informācijas avoti Briselē: ES pārstās maksāt par Irānas naftu dolāros
Naftas cena būtiski pieaug pēc Krievijas un Saūda Arābijas vienošanās
Pēc pārrunu izgāšanās Katarā kritušās naftas cenas

Galvenie temati