21:07 26 Maijs 2019
Tiešraide
  • USD1.1187
  • RUB72.1352
Lielbritānijas karogs

Londona bloķē Krievijas diplomātiskā korpusa sastāva atjaunošanu

© Sputnik / Алекс Макнотон
Pasaulē
Saņemt īso saiti
21

Lielbritānijā joprojām valda vēlme samazināt Apvienotajā Karalistē strādājošo Krievijas diplomātu skaitu.

RĪGA, 9. augusts — Sputnik. Kopš 2018. gada sākuma Lielbritānijas varasiestādes faktiski liek šķēršļus Krievijas vēstniecības sastāva atjaunošanu, kavējot vīzu izsniegšanas procedūru, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RIA Novosti.

Diplomātiskās misijas Londonā preses dienests pauda, ka Lielbritānijā joprojām valda vēlme samazināt Apvienotajā Karalistē strādājošo Krievijas diplomātu skaitu, un misijas darbinieku masveida izsūtīšana martā "Skripaļu lietas" dēļ tikai sarežģījusi smago situāciju Krievijas ārvalstu iestādēs šajā valstī.

"Vēl joprojām tiek izmantoti tādi instrumenti kā vīzu ierobežojumi, mākslīgi iekavētā vīzu noformēšana jaunajiem darbiniekiem, kam jau noformēti ilgstoši komandējumi, Krievijas ārvalstu iestāžu darbinieku vīzu pagarināšana uz laiku līdz trim mēnešiem, paturot viņu pases," — intervijā aģentūrai pastāstīja vēstniecības pārstāvis.

Diplomāts uzsvēra, ka Krievija vairākkārt ierosinājusi apspriest vīzu jautājumus ar mērķi nodrošināt diplomātisko misiju normālu darbību. "Diemžēl savstarpējas sadarbības princips Lielbritānijai, spriežot pēc visa, pastāv tikai ar mīnusa zīmi," — secināja diplomāts.

Iepriekš vēstīts, ka 2018. gada 4. martā Lielbritānijas pilsētā Solsberijā, kā apgalvo britu varasiestādes, saindēts Krievijas izlūkdienesta bijušais virsnieks, britu izlūkošanas aģents Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija, kā rezultātā izcēlās liels starptautisks skandāls.

Londona uzskata, ka par Skripaļu saindēšanu ar vielu A234 (rietumvalstu versijā — "Novičok") vainojama Krievija, taču Maskava to kategoriski noliedz. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs maijā paziņoja, ka "Skripaļu lieta" sabrūk acu priekšā, jo nav nekādu pierādījumu, kuri apliecinātu Krievijas vainu.

Situācija Eimsberijas pilsētā
© Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

Tāpat Krievijas ĀM pieķēra melos Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju.

Piemēram, viņa apgalvoja, ka "Skripaļu lietā" izmantotā inde izgatavota Krievijā. Taču Portondaunas laboratorija to noliedza. Maija vidū bijušais Krievijas izlūks pameta slimnīcu, viņa meita tika izrakstīta mēnesi agrāk. Jūlija paziņoja, ka atgriezīsies Krievijā.

Aizbildinoties ar "Skripaļu lietu", Lielbritānija, ASV un to sabiedrotie izvērsa darbības pret Krieviju — no jaunām ekonomiskām un finansiālām sankcijām līdz Krievijas diplomātu izsūtīšanai. Kopumā tika izraidīti vairāk nekā 140 Krievijas ĀM pārstāvji. Krievijas atbilde bija simetriska.    

Pēc temata

Krievijas vēstniecība atbildējusi uz Times rakstu par mazo līdzjutēju skaitu PČ
Paplašinās pret Krieviju vērstā ASV "vīzu blokāde"
Krievija izvirzījusi 14 "neērtus" jautājumus Lielbritānijai sakarā ar Skripaļu lietu

Galvenie temati