10:36 17 Februāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1260
  • RUB75.0816
Jiri Luiks un Gevins Viljamsons

Lielbritānijas aizsardzības ministrs draud premjerministrei ar impīčmentu

© © Estonian Defence Forces
Pasaulē
Saņemt īso saiti
12

Britu žurnālisti īpaši uzsver Gevina Viljamsona kategoriskos izteikumus – aizsardzības ministrs pieprasījis būtiski palielināt viņa ministrijas budžetu.

RĪGA, 25. jūnijs — Sputnik. Lielbritānijas aizsardzības ministrs Gevins Viljamsons piedraudējis valsts premjerministrei Terēzai Mejai ar impīčmenta pieteikumu parlamentā, ja viņa neapstiprinās viņa resora budžeta palielināšanu, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz izdevumu "Kommersant".

Britu izdevums Daily Mail informēja lasītājus un īpaši uzsvēra Filjamsona kategorisko viedokli.

Ziņots, ka Lielbritānijas aizsardzības ministrs pieprasījis būtiski palielināt Aizsadzības ministrijas finansējumu tuvākajiem 10 gadiem aptuveni par 20 miljardiem sterliņu mārciņu. Viljamsons paziņoja, ka pretējā gadījumā Konservatīvā partija, ko viņš pārstāv valdībā, balsos pret Mejas kabineta ierosināto brudžeta projektu, bet pēc tam parlaments var izteikt neuzticību premjerministrei.

Gevins Viljamsons aicina palielināt valsts militāros izdevumus, it īpaši Apvienotās Karalistes Jūras kara spēku modernizācijai. Flotes pastiprināšanu viņš pamatojis ar Krievijas "agresīvajām darbībām".

Iepriekš vēstīts, ka Lielbritānija pēdējos gadus līdz ar ASV uzstājas galvenā "militārista" lomā Eiropā: aktīvi piedalās NATO militārajās mācībās visās valstīs, kas robežojas ar Krieviju, paplasina klātbūtni bāzēs Austrumeiropā, aicina sabiedrotos palielināt izdevumus militārajām vajadzībām un bieži apspriež "Krievijas draudus", kā arī atbalsta bijušo PSRS republiku tuvošanos NATO.

Maskava konsekventi noraida visas oficiālās Londonas izvirzītās apsūdzības.    

Pēc temata

ASV un NATO neprāts novedis pasauli uz kara sliekšņa
Mīklainās nāves Solsberijā: kas slēpjas laboratorijā Porton Down
Mirror: Lielbritānijas flotē nav cīņasspējīgu lielo kuģu
Ģenētiskais kods nedod mieru: NATO meklē lielu ienaidnieku austrumos

Galvenie temati